PRVNÍ BĚŽKY V SEZÓNĚ 2016/2017 - PRADĚD

Po čtrnácti dnech, kdy jsem absolvovat pěší přechod Jeseníků, přibylo nahoře v Jeseníkách dobrých 40 cm sněhu a tak jsem vyrazil na mé první běžky v sezóně 2016/17.

S kamarádem Pepou vyjíždíme ráno na sedlo Hvězda. Hodně parkovacích míst je zde ještě volných což svědčí že je ještě začátek sezóny. Platíme 70 Kč za parkování u restaurace (hlavní parkoviště stojí co si pamatuji 100 Kč). 
Hned na Hvězdě je vidět, že sněhu zde napadlo opravdu dost.Na Hvězdě přesedláme na kyvadlovou dopravu Hvězda - Ovčárna, kde platíme 28 Kč (z toho 6 Kč za lyže).

Na Ovčárně nazouváme běžky a pokračujeme na Švýcárnu, kde teploměr ukazuje -6 °C což je na lyžování ideální, akorát nahoře je mlha a zataženo.

Na Švýcárně končí strojově upravená stopa, ale my ještě pokračujeme po neupravené stopě směrem Červenohorské sedlo. Nakonec ale po chvíli obracíme zpátky.

Přes Švýcárnu pak pokračujeme až nahoru k vysílači, kde je silnice vyfoukaná a tak posledních pár metrů už jdeme pěšky.

Obloha vypadá, že se trhá a tak na chvíli jdeme dovnitř vysílače na malé občerstvení, s tím, že snad o chvíli později se obloha ještě více roztrhá. A opravdu, při naše cestě zpátky se obloha trhá čím dále více.
Fotogalerie
Google foto
- Zonerama fotoBěžecké stopy
http://jesenicka-magistrala.msregion.cz/zima/  - upravené stopy v Jeseníkách
http://bilestopy.cz/cs - aktuální stav běžeckých stop
https://www.figura.cz/ski-areal-praded/...

Webkamery
www.holidayinfo.cz/cz/camera/praded
www.figura.cz/webkamery

Komentáře