Přeskočit na hlavní obsah

PRVNÍ BĚŽKY V SEZÓNĚ 2016/2017 - PRADĚD

Po čtrnácti dnech, kdy jsem absolvovat pěší přechod Jeseníků, přibylo nahoře v Jeseníkách dobrých 40 cm sněhu a tak jsem vyrazil na mé první běžky v sezóně 2016/17.

S kamarádem Pepou vyjíždíme ráno na sedlo Hvězda. Hodně parkovacích míst je zde ještě volných což svědčí že je ještě začátek sezóny. Platíme 70 Kč za parkování u restaurace (hlavní parkoviště stojí co si pamatuji 100 Kč). 
Hned na Hvězdě je vidět, že sněhu zde napadlo opravdu dost.


Na Hvězdě přesedláme na kyvadlovou dopravu Hvězda - Ovčárna, kde platíme 28 Kč (z toho 6 Kč za lyže).

Na Ovčárně nazouváme běžky a pokračujeme na Švýcárnu, kde teploměr ukazuje -6 °C což je na lyžování ideální, akorát nahoře je mlha a zataženo.

Na Švýcárně končí strojově upravená stopa, ale my ještě pokračujeme po neupravené stopě směrem Červenohorské sedlo. Nakonec ale po chvíli obracíme zpátky.

Přes Švýcárnu pak pokračujeme až nahoru k vysílači, kde je silnice vyfoukaná a tak posledních pár metrů už jdeme pěšky.

Obloha vypadá, že se trhá a tak na chvíli jdeme dovnitř vysílače na malé občerstvení, s tím, že snad o chvíli později se obloha ještě více roztrhá. A opravdu, při naše cestě zpátky se obloha trhá čím dále více.
Fotogalerie
Google foto
- Zonerama foto

Trasa

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .