Přeskočit na hlavní obsah

PRVNÍ BĚŽKY V SEZÓNĚ 2016/2017 - PRADĚD

Po čtrnácti dnech, kdy jsem absolvovat pěší přechod Jeseníků, přibylo nahoře v Jeseníkách dobrých 40 cm sněhu a tak jsem vyrazil na mé první běžky v sezóně 2016/17.

S kamarádem Pepou vyjíždíme ráno na sedlo Hvězda. Hodně parkovacích míst je zde ještě volných což svědčí že je ještě začátek sezóny. Platíme 70 Kč za parkování u restaurace (hlavní parkoviště stojí co si pamatuji 100 Kč). 
Hned na Hvězdě je vidět, že sněhu zde napadlo opravdu dost.Na Hvězdě přesedláme na kyvadlovou dopravu Hvězda - Ovčárna, kde platíme 28 Kč (z toho 6 Kč za lyže).

Na Ovčárně nazouváme běžky a pokračujeme na Švýcárnu, kde teploměr ukazuje -6 °C což je na lyžování ideální, akorát nahoře je mlha a zataženo.

Na Švýcárně končí strojově upravená stopa, ale my ještě pokračujeme po neupravené stopě směrem Červenohorské sedlo. Nakonec ale po chvíli obracíme zpátky.

Přes Švýcárnu pak pokračujeme až nahoru k vysílači, kde je silnice vyfoukaná a tak posledních pár metrů už jdeme pěšky.

Obloha vypadá, že se trhá a tak na chvíli jdeme dovnitř vysílače na malé občerstvení, s tím, že snad o chvíli později se obloha ještě více roztrhá. A opravdu, při naše cestě zpátky se obloha trhá čím dále více.
Fotogalerie
Google foto
- Zonerama fotoBěžecké stopy
http://jesenicka-magistrala.msregion.cz/zima/  - upravené stopy v Jeseníkách
http://bilestopy.cz/cs - aktuální stav běžeckých stop
https://www.figura.cz/ski-areal-praded/...

Webkamery
www.holidayinfo.cz/cz/camera/praded
www.figura.cz/webkamery

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN CONNECT BETA 2024

🅶 Garmin čím dále více uživatelům, nabízí možnost vyzkoušet beta verzi platformy Connect . Tu si nemůžete nikde stáhnout, ani si o ni zažádat. Garmin ji, podle svého vyjádření, nabízí náhodně. Podle prvotních informací se finální spuštění plánuje v druhé polovině roku 2024, ale možná se ji dočkáme i dříve. Změna se týká domovské obrazovky , kterou si můžete přizpůsobit vašim cílům a prioritám. Tím získáte přehlednější a rychlejší přístup k informacím, které vás zajímají. Jak si nastavíte domovskou stránku v mobilní aplikaci, tak se vám zobrazí prakticky stejně ve webové verzi. Nemusíte si je tak nastavovat zvlášť jak doposud.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.