Přeskočit na hlavní obsah

ZLATOHORSKOU VRCHOVINOU

Sobotní výlet patřil náročnější trase po Zlatohorské vrchovině (polsky Góry Opawskie).


Nejdříve jsme se dopravili vlakem do Jindřichova, odkud jsme se vydali směr Janov. Na konci obce jsme u restaurace odbočili doprava a poté za statkem překonali krátké stoupání přes kopec Svatý Roch (445 m.). Na vrchu se naskýtá krásný rozhled jak na českou tak i polskou stranu hranic.Po sjezdu do Pokrzywna míříme k zábavnímu parku "Ztracené město Rosenau". 
To je ještě zavřené a tak se podíváme na protilehlou rybářkou baštu "Lowisko na wyspie". 

Z Pokrzywna vede jedna z turistických cest na Biskupskou kupu, ale na tu se dnes nechystáme.
Pokračujeme dále po chodníku kolem zábavního parku a poté kolem campingu až k hlavní silnici. 

Přes Jarnultowek pak přejíždíme do Zlatých Hor, kde se zastavujeme na chvíli na náměstí.

Dále už naše cesta stoupá kolem Ski areálu Příčná na Zámecký vrch (654 m.), kde je vrchní stanice lanovky, až pod Větrný vrch (744 m.).


Nahoře jsou ještě zbytku sněhu a my pomalu začínáme sjíždět kolem studánky Nad Mírem a Výrův pramen k poutnímu místu paní Marie Pomocné.
Po krátké pauze ještě sjíždíme nad Heřmanovice, aby jsme si zase kousek vystoupali k prameni Osoblahy.


Po delším sjezdu do Petrovic nás čeká poslední stoupání na Petrovy boudy, kdy to nejprudší stoupání nás čeká hned na začátku (mohli jsem odbočit dříve a vyhnout se stoupání až z Petrovic, ale lesní cesta byla rozoraná od lesáků) Petrovy boudy jsou výchozím bodem na Biskupskou kupu z české strany.


Naše cesta ale vede již zpátky přes Jindřichov do Krnova.


INFO:
Vzdálenost: 76 km
Nastoupané metry: 1077 m.

Trasa vede po zpevněných komunikacích (asfaltová cesta, lesní asfaltová cesta)

FOTOGALERIE:
- https://goo.gl/photos/T5CxtwD7TkZzYGGF8
- www.zonerama.com/Link/Album/1292581

VIDEO:


MAPA:

Podobné cestopisy
- Zlatohorskou vrchovinou 2014 (Biskupská, kupa, rozhledny u prudnika


FOTO:
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.