Přeskočit na hlavní obsah

VÁNOČNÍ VYJÍŽĎKY OKOLO KRNOVA

Jak je již tradicí, pokud pokud počasí dovolí, vyrážím dopoledne na Vánoční vyjížďku.
Letos mířím do M.Albrechtice a protože počasí přeje nakonec se vydávám i na nedalekou rozhlednu na Hraničním vrchu (527 m.). Protože jedu na trekovém kole s hladkými plášti mám trochu obavy jestli vyjedu až nahoru. Kamenitá cesta je ale už ušlapaná a i první prudší část se dá a tak jsem po chvíli až u 25 m. vysoké rozhledny, kterou tvoří dvě samostatné plošiny spojené lávkou. Rozhledna stojí blízko hranic s Polskem a tak je zde výhled do obou zemí.

Dnes mám štěstí na pěkné výhledy, dokonce lze v dáli spatřit siluety Beskyd. Na fotkách pak poznávám i Lysou horu. Na druhé straně mám před sebou Jeseníky, odkud se ale už blíží mraky a za kterými se schovává i Praděd. Trasa:

Další den mířím nejdříve na vrch Barania kopa, který leží nedaleko hranic s ČR (do r. 1959 patřil ještě ČR). Volím trasu trochu oklikou, protože přes noc pršelo a nechce se mi do toho největšího bahna. Nakonec i na druhé cestě narážím na hodně bahnitou část trasy. Nakonec se mi podaří najít ještě jednu cestu a tak jsem za chvíli na Barania kopa (411 m.)


Výhledy tu už nejsou dobré jak předešlý den na rozhledně v M. Albrechticích, a tak po chvíli mířím zpět do Krnova a pak na vrch Cvilín (436 m.). Zajíždím ke kostelu, rozhledně, udělám i fotku cvilínských schodů. Mraky jsou stále černější a tak se vydávám domů. 

Foto: https://goo.gl/photos/...

Trasa: 


Photospheare:

Foto:


2. den

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ELBERADWEG 2018 - LABSKÁ CYKLOTRASA S VĚTREM V ZÁDECH

Plán vydat se na Labskou cyklotrasu vznikl už loni kdy se mě kamarád po mé cestě okolo Balatonu a podél Neziderského jezera  zeptal jestli bych nejel právě tuto cyklotrasu. Nakonec kamarád kvůli zdraví nemohl a tak zůstala ta naše loňská trojka. 

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.