Přeskočit na hlavní obsah

NOVOROČNÍ PRADĚD A OKOLÍ

Druhý lednový den léta páně 2020 jsme se domluvili s přáteli, že vyrazíme na Praděd a nápad to byl výborný, protože takřka vše nám hrálo do karet. Hlavně viditelnost byla opravdu parádní Králický Sněžník, Sněžka na jedné straně a Beskydy, Malá Fatra (možná i Tatry) na druhé straně. Ale vše popořadě :)

Ráno se vydáváme autem na sedlo Hvězda, odkud jezdí autobus každou celou hodinu na Ovčárnu (22 Kč). Naštěstí jsme tam již o půl deváté, protože cestujících přibývá a nakonec je ani dva autobusy všechny nepoberou.

Pár minut před půl desátou jsme na Ovčárně. Jako první cíl jsme si dali vysílač na Pradědu.
Z Ovčárny trasa nahoru měří cca 3,7 km, ale dík zimní zkratce kolem sjezdovky jsme nahoře už po 2,5 km.
Cestou nahoru k vysílači se otáčíme a kocháme se parádními výhledy. 

Před půl jedenáctou jsme pak u vysílače.
Kocháme se výhledy a již po cestě se vracíme na Ovčárnu. Zde masiv Dlouhých Strání.

Zde je vidět Králický Sněžník a v dáli Krkonoše, pod sněhem Černá hora a o kousek vedle Sněžka.
Z Ovčárny stoupáme kolem sjezdovek po červené turistické trase na hřeben, na dohled Petrových kamenů.

Zde pohled opět na zasněžený Králický Sněžník a v dáli Krkonoše se zasněženou Černou horou, od které je kousek Sněžka, ale ta moc nejde vidět.
Po hřebenu pak pokračujeme na Vysokou holi...

Za Vysokou holi pokračujeme směr Jelení studánka.

Hřeben nabízí pěkný pohled na Beskydy s Lysou horou, o kousek vedle ale je vidět také pěkně Malá Fatra s vrchy Velký Rozsutec (1610 m.) a Stoh (1607 m.). V dáli byli vidět obrysy také Velkých Tater.

Sníh se nám více boří a tak až ke studánce nedocházíme a vydáváme se na cestu zpátky.


O půl čtvrté jsme zpátky na Ovčárně, bohužel všechny tři autobusy co jedou dolů jsou obsazené a na parkovišti zůstává ještě cca 50 lidí !. To byla jediná kaňka na našem výletě. Část lidí zde zůstává, s druhou částí se vydáváme pěšky na hodinovou (cca 5,5 km) cestu dolů na parkoviště na sedle Hvězda.
INFO
Vzdálenost: 22,40 Km
Celkový čas: 7:08:21 hod. (25. min oběd)
Čistý čas: 5:02:49 
Prům.tempo pohybu: 13:29 min/km (celkové 18:01 min/km)
Nastoupáno/Sestoupáno: 560 m./947 m.
Max.nadm.výška: 1494 m.
Kalorie: 1.722 Kal. (kCal)

FOTOGALERIE
- https://photos.app.goo.gl/...


360° FOTO
- Od jižní části Pradědu


MAPA

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: JAK STÁHNOUT A NASTAVIT VZHLED OBRAZOVKY, DATOVÉ POLE, AKTIVITY A APLIKACE,... PŘES CONNECT IQ A CONNECT

Pokud si budete chtít stáhnout  nové "Aplikace" ( Vzhledy obrazovek, Datové pole, Aktivity a aplikace, Doplňky,...) je to nejlepší přes aplikaci Connect IQ. Pokud si ale budete si chtít nastavit tyto "Aplikace" doporučuji aplikaci Connect. Nastavit si můžete např.  u Vzhledu hodinek jaké data chcete zobrazit na ciferníku, barvu hodin. U datových polí jaké data chcete mít na ciferníku. U Aktivit a aplikací a Doplňků můžete přesunovat jejich pozice.