Přeskočit na hlavní obsah

NEPLÁNOVANÝ KVĚTNOVÝ PRADĚD

Společně s kamarádem Honzou "Ajfelem" jsme měli již nějaký čas touhu pokořit na kole Praděd, dokud zde bude ještě nějaký sníh. 

Po odstranění sněhu z vozovky mezi Ovčárnou a vrcholem Pradědu, ale sníh začal velice rychle mizet a díky špatnému počasí také naše šance slábnout.

Jedno sobotní ráno se ale asi Honza "Ajfel" dobře vyspal a v osm hodin už hlásil "Do devíti ať jste nachystaní, potřebujeme stihnou výjezd ze sedla Hvězda v deset hodin na Ovčárnu". Samozřejmě že nemyslel výjezd na kole, ale aspoň pěší výšlap.


Předpověď sice hlásila na Pradědu zataženo, ale to nás neodradí a kolem desáté už vyjíždíme autem na parkoviště na Ovčárně. Platíme za parkovné sice 250 Kč, ale protože jedeme v pěti lidech, vyšlo nás to přibližně stejně jako kdyby jsme jeli z Hvězdy autobusem.


Jak to vypadalo, že se zatáhne, tak naštěstí se počasí umoudří a my můžeme i něco vyfotit.

Sněhu opravdu už moc není, jen něco málo u cesty nebo na severních svazích.

Po čtyřech kilometrech jsme zhruba za hodinu a půl nahoře u vysílače.

Po obědě se jdeme ještě podívat po okolí.

Cesta dolů už je rychlejší, také proto, že už tolik nefotíme, i když blbneme pořád :)

Nakonec jsme měli s počasím štěstí, protože hned druhý nedělní den se zde zatáhlo a začalo sněžit.

FOTOGALERIE
- https://photos.app.goo.gl/QEUTemtYYx3wyXz39

MAPA

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.