Přeskočit na hlavní obsah

ZLATOHORSKOU VRCHOVINOU ZA VRCHOLY VKK

Na Zlatohorskou vrchovinu jezdím rád, naposledy letos na jaře, kdy jsme s Puritem vyjeli až na její nejvyšší bod Biskupskou kupu. Tu jsme na dnešní vyjížďce vypustili, ale i tak jsme zdolali několik bodů letošní Vrchařské koruny Krnovska VKK

Sobotní ráno jsme se nejdříve přesunuli vlakem do Mikulovic, odkud jsme po vedlejších cestách vyrazili na Zlaté Hory.

U Ondřejovic najíždíme na hlavní cestu, ale o chvíli už odbočujeme do areálu Hornického skanzenu.

Přijíždíme k Zlatorudným mlýnům, což jsou replika vodou poháněných středověkých hornických mlýnů zhotovených podle dobových nákresůOd mlýnů sjíždíme do Zlatých Hor, odkud míříme do Polska, kde přes Jarnoltowek jedeme do Pokrzywna k rybí restauraci Pstrag (Pstruh) 

Bohužel restaurace má ještě zavřeno a tak zkoušíme pokračovat kousek dál k zábavnímu areálu u kterého je další restaurace Lowisko na Wyspie (Rybolov na Ostrově)

Je něco po desáté, ale restaurace má už otevřeno, nakonec sice na rybu čekáme cca 40 minut, ale ryby zde mají dobré a čerstvé a tak nám to ani nevadí. V restauraci se dá také platit kartou.

Po obědě se ještě podíváme přes plot na zábavní park Ztracené město, o kterém jsem psal více zde...

Další naše cesta vede na rozhledny ve Wieszczyna, odkud je výhled na Biskupskou kopu...

...a u Prudniku, kde je výhled právě na Prudnicko.

Od rozhledny pak míříme k nedalekému Římskokatolickému kostelu Sanktuarium św. Józefa a přilehlé Lurdské jeskyni.

V Trzebina opouštíme Polsko a přes Pitárné pokračujeme do Dívčího Hradu

Ve Slezských Rudolticích si uděláme krátkou občerstvovací zastávku a vracíme se zpátky do Krnova.

FOTOGALERIE
- https://photos.app.goo.gl/LinCLZCisxKM4XG9A

MAPA
www.cykloserver.cz/...DALŠÍ CESTOPISY ZE ZLATOHORSKÉ VRCHOVINY

https://petmikeska.blogspot.com/2018/... - Biskupská kupa, trail do Glucholaz, rozhledny
https://petmikeska.blogspot.com/2016/... - Biskupská kupa, Pokrzywna
https://petmikeska.blogspot.com/2014/... - Zlatorudné mlýny, Biskupská kupa, Pokrzywna, rozhledny, 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .