Přeskočit na hlavní obsah

ZE ŠPINDLEROVA MLÝNA NA MEDVĚDÍ BOUDU

Původní plán přechodu Krkonoš jsem plánoval na letní měsíce, ale nakonec mě kamarádka Lenka přesvědčila, že půjdeme v zimě. Hledali jsme ještě někoho kdo by šel s námi, ale nakonec se k nám přihlásili jen dva kluci.

První nepříjemnost přišla dva dny před odjezdem, kdy tito kluci stornovali svůj účast na tomto přechodu, další rána pak přišla při našem příjezdu do Horní Malá Úpa-Pomezní Boudy. V předpovědi hlásili na hřebeni nárazový vítr o síle orkánu, který měl trvat přes noc až do odpoledne.1) ► POMEZNÍ BOUDY, PEC p.S. A ZE ŠPINDLEROVA MLÝNA NA MEDVĚDÍ BOUDY
2) Z Medvědí boudy po hřebeni na Sněžku a do Pece p.S.Ve čtvrtek odpoledne po ubytování jsme zašli na doporučení do nového minipivovaru Trautenberk. Zkusili jsme výborné 11°pivo, něco dali do žaludku a přemýšleli co zítra. Plánovanou trasu po hřebeni jsme totiž kvůli větru zavrhli a tak nám zbyla spodní cesta přes Špindlerův mlýn na Medvědí boudy, kde jsme měli objednané další ubytování.

V pátek ráno za silnějšího větru a jemného sněžení sedáme na autobus a míříme do Pece pod Sněžkou, kde máme chvíli na další spoj, který využíváme na krátkou prohlídku obce.
Po příjezdu do Špindlerova Mlýna narážíme na Krakonoše :), čehož jsme využili a udělali s ním fotku.

Po krátké obhlídce obce pak pokračujeme Labským dolem kousek podél Labe a pak již začínáme stoupat na Medvědí boudu. Cestou začíná více sněžit, stoupání je prudší, ale ve dvě hodiny jsme již v místě našeho ubytování na Medvědí boudě.
(foto posloupně od spodku)
Po třetí hodině jsme zabydleni a tak vyrážíme vzhůru na hřeben. Venku docela dost chumelí, ale podle radaru se má dnes ještě na chvíli obloha rozjasnit a tak pokračujeme hlubokým čerstvým sněhem na hřeben.
(foto posloupně od spodku)

Od Martinovy boudy už není cesta tak prudká a o chvíli jsme na rozcestí Pod Smělcem 1360 m.(Czarna Przelecz) na Česko-Polské hranici

A jak předpověď slibovala, obloha se nám, v pravý čas na chvíli rozjasnila a tak jsme na chvíli mohli spatřit okolní kopce.

Na zpáteční cestě nám začíná opět chumelit, k tomu to bereme přes Brádlerovy boudy, ale v pět hodin jsme zpátky na Medvědích boudách.
Další den má být už slušné počasí a tak plánujeme že vyrazíme už v sedm ráno.
Na večeři se ale dozvídáme, že snídani připravují až na osm hodin a dříve pro nás nic dělat nebudou, prý jen za příplatek. Prý dělají domácí housky a dříve to prostě nejde. Když podotknu, že nám stačí chleba s něčím, který klidně mohou udělat už dnes, dostane se nám odpovědi, že to dělat prostě nebudou. Doklad o zaplaceném ubytování z nich taky nemůžeme dostat, nakonec si pro něho musíme jít až druhý den při odchodu ráno do kuchyně.
INFO
Vzdálenost: 12,6 km
Nastoupáno: 692 m.

FOTO
- Google foto 1, Goofe foto 2
- Zonerama 1, Zonerama 2MAPA
- www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=216714
- www.strava.com/activities/878019963

VIDEO:DALŠÍ DEN ZDE:
2) Z Medvědí boudy po hřebeni na Sněžku a do Pece p.S. 

FOTOKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: NASTAVENÍ ČASU SPÁNKU, MĚŘENÍ SPÁNKU, DÝCHÁNÍ, PULZNÍ OXYMETRIE

Od roku 2018 Garmin neustále vylepšuje měření spánku, tím že využívá pro jeho sledování stále více funkcí. Pokročilé sledování spánku se skórem spánku (Advanced Sleep Monitoring) sleduje spoustu metrik, které vám pomohou monitorovat a zlepšit váš spánek. Doby a fáze spánku jsou rozpoznávány na základě kombinace údajů o srdečním tepu, variabilitě srdečního tepu a tělesných pohybech. Cenná data pro analýzu a zlepšování spolehlivosti měření poskytují údaj o věku zadaný v profilu uživatele a detekovaná osobní fyziologická data.