Přeskočit na hlavní obsah

Z KRNOVA NA ROZHLEDNU HRANIČNÍ VRCH U MĚSTA ALBRECHTIC

Rozhledna na Hraničním vrchu je mým oblíbeným výletním místem. Rozhledna byla otevřena 4.10.2011 a stojí  v blízkosti Česko-polské hranice u Města Albrechtic.  Hraniční vrch na kterém rozhledna stojí je vysoký 541 metrů nad mořem, výška rozhledny je 25 metrů a počet schodů je 149. Vstup je bezplatný a je otevřena celoročně. Rozhledna vznikla z ocelových věží určené k bezdrátového přenosu telefonního signálu. Poté co je Telefonika O2 v roce 1999 přestala používat, odkoupilo je Město Albrechtice a upravilo je novými prvky ocelových konstrukcí na unikátní objekt rozhledny.
S vynaložením minimálních nákladů tak vznikla rozhledna originální koncepce se dvěma vyhlídkovými plošinami na dvou věžích propojených lávkou ve výšce 25 metrů.  Více o rozhledně naleznete zde: www.mesto-albrechtice.cz/...

Cesta z Krnova do Města Albrechtic prakticky kopíruje řeku Opavici. V místní části Krnova v Chomýži přejíždím přes most a pokračuji z polské Chomyaže po místní silnici s malým provozem. 
Kostel v Chomyaži, a v Krasne Pole, kaplička St. Anna před obcí Opawica a kostel v Opawici jsou asi nejzajímavějšími objekty podél polské strany mé cesty. Silnice vede většinou mezi stromy v blízkosti pohraniční řeky Opavice. Na českou stranu se lze dostat v Krasne Pole (do Krásných Louček) a za obcí Lenarcice (do Linhartovy). Na konci obce Opawice končí asfaltová silnice a cesta pokračuje po zpevněné kamenité cestě. U hraničních kamenů mohou pěší turisté využít polskou turistickou cestu k rozhledně. Pro kola ale tato zkratka není vhodná a tak pokračuji podél vypuštěného rybníku Celňák k centru Města Albrechtic

Dále pak vede moje cesta po cyklotrase č.6116, přes železniční koleje a kolem firmy Bosch (Dakon) vzhůru na Hraniční vrch. Cyklotrasu pak opouštím a pokračuji po směrovce doprava k rozhledně. Na začátku je sklon kopce prudší, travnatý povrch střídá u závory povrch kamenitý. Zhruba v třetině kamenité cesty již ale sklon cesty není tak prudký a po cca 700 metrech a 60 výškových metrech od odbočky ze silnice jsem již u rozhledny. Celkově je to od železničních kolejí 2,6 km s 140 m. převýšením.

Z rozhledny vyhlížím na Město Albrechtice, Jesenické kopce, údolí na Třemešnou, polskou rovinu s větrnými elektrárnami u obce Zopowy, vrch Cvilín nad Krnovem a Linhartovy.

Na cestě zpátky sjíždím zpátky do Města Albrechtic, ale zpátky pokračuji již po české straně po cyklotrase č.55, Slezské magistrále. Cesta vede nejdříve po místní klidné silnici přes obec Opavice do Linhartovy, kde stojí za povšimnutí zdejší pěkný zámek. Z Linhartovy pak cesta rychle ubíhá po cyklostezce, která vede podél pole a poté fotbalového hřiště v Krásných Loučkách. Místní cestu opět střídá cyklostezka ale to jsem již v Krnově-Chomýži. Od mostu do polské Chomyaži pokračuji do Krnova po již stejné cestě jak na začátku. 
FOTOGALERIE: 
https://goo.gl/photos/...
VIDEO:

Trasa: https://www.strava.com/activities/122677322
TRASA S VYZNAČENÝM POVRCHEM:
Modrá - asfalt, hnědá - štěrk, nezpevněný povrch

MAPA NA CYKLOSERVER.CZ
(Kliknutím na mapu se Vám zobrazí celá on-line mapa)




PHOTOSPHEARE - 360 °záběry
Pohled z rozhledny:

Pod rozhlednou:

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Když se snažíme dosáhnout svých sportovních cílů, chceme se cítit odměněni za své úsilí. Odznaky Garmin Connect přinášejí rychlý a snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, získávat body a uznání za své aktivity. Díky bodům můžete soutěžit se svými známými, stoupat v žebříčku a dosahovat vyšších úrovní. Čím více aktivit dokončíte, tím více bodů získáte.  Úrovně odznaků se pohybují od 1 do 10.

ROZDÍLY MEZI: GARMIN FENIX 8 & EPIX 2 PRO & FENIX E. JAKÉ AMOLED HODINKY VYBRAT ?

⌚ Hlavní vlajkovou lodí Garmin je nyní Fenix 8 Amoled, který postupně více a více poráží verze s MIP ( transflektivním)  displejem. Fenix 8 Amoled, není nejlevnější, přesto si najde mnoho příznivců. Pro ty, kteří hledají jinou variantu s Amoled displejem, se pokusím přijít s menším srovnáním.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE, ODPOJUJE SE BLUETOOTH, HODINKY NEJDOU SPÁROVAT

Jedním z největších problému Garmin je, že doplácí na to, že každý výrobce telefonu, někdy i model má jiné nastavení. Např. některé nastavení automaticky uspávají Connect (a jiné aplikace) a tím pak vaše zařízení, např. hodinky nedostávají potřebné informace z telefonu.