Z KRNOVA PŘES BARANIA KOPA DO BRANIC A ZPÁTKY PŘES ÚVALNO PO CYKLOSTEZCE

Před nějakým časem jsem jezdíval na kole z Krnova podél polské strany řeky Opavy polní cestou až do Branic. A proto že jsem tudy už dlouho nejel, řekl jsem si že zkontroluji v jaké stavu je tato poměrně neznámá cesta dnes.

Vyjíždím z Krnova přes Hlubčické předměstí do Polska. Hned za cedulí Ciermiecice odbočuji doprava a podél hraniční čáry stoupám po polní cestě, bohužel špatné kvality a trochu zarostlé, na Barania kopu. Je z ní pěkný výhled na Krnov, trochu jiný než z protějšího kopce Cvilína.

Dále pokračuji většinou lesem po štěrkové cestě do obce Bliszczyce. 

Projíždím obcí a zajíždím přímo k řece Opavě. Vody tu moc není, ale brodit se na druhou stranu k Petrovu rybníku (u Krnova) nemám v plánu. Vracím se k protipovodňovému náspu a vydávám se podél něho. Bohužel polní cesta podél náspu tu již není a tak jedu po náspu nebo podél pole. Nyní ještě musím najít mostek přes přítok řeky Opavy. Nacházím ho celkem snadno, i když je už celkem zarostlý. Na druhé straně ještě jedu kousek po poli a jsem zpátky na lesní cestě. Pokud by ještě nebyli sklizená pole, neprojel bych touto starou cestou a proto se vydávám hledat novou cestu.

Vydávám se proto zpátky do Bliszczyc a pokračuji po jiné cestě. Ta se ukáže tou správnou a já po dobře sjízdných polních cestách pokračuji na Branice. Zastavuji ještě u jezu a pak již přes hraniční most přijíždím do Úvalna, odkud již po cyklostezce pokračuji zpátky do Krnova

VIDEO:


PROJETÁ TRASA:


DOPORUČENÁ TRASA:


360° záběr:

Komentáře