Přeskočit na hlavní obsah

Z KRNOVA DO STAROBYLÉHO GLOGOWKU


Z Krnova jsme se vydali přes hran.přechod do Pietrowic a pokračovali vedlejší silnicí na Glubczyce přes Mokre, Dobieszow, Rowne a Goluszowice. 


Zde jsme trochu zaspali odbočku (ukazatel Dzierzyslawice) a tak jsme se museli dostat na správnou trasu přes Glubczyce. Z Glubczyc jsme pokračovali do Glogowku po polské cyklotrase č.34, přes Pomorzwiczki-Pomorzowice-Raclawice Slaskie-Dzierzyslawice-Mochow.

V Raclawice Slaskie lze spatřit po levé straně železniční most, přes řeku Osoblaga, kdy betonové pilíře jsou od sebe vzdáleny 85 metrů. 


Těsně před Glogowkem po pravé straně můžete také spatřit v Moszne klášter Pauliński, nazývaný Łąką Maryi.

V Glogowku jsme na kruhovém objezdu odbočily doleva směr centrum a přes úzké uličky se poté dostali do centra města. 


Zde stojí za shlédnutí místní radnice. 

Na náměstí po občerstvovací pauze jsme pokračovali rovně a po pár metrech zastavili u místního renesančního zámek ze 16. století, který je ovšem momentálně ve špatném stavu. Místní občan nám na zámku nabízel, že nás zde provede, i víno nabízel, ale my jsme odolali a přes bránu zámku (první zmínka o ní je z roku 1587) se dostali na křižovatku, kde jsme odbočily doleva směr Glubczyce. 

Kousek jsme se vrátily po cestě, po které jsme přijeli, aby jsme zabočily doleva podle ukazatele Glubczyce. V Szonowě jsme odbočily doleva a pokračovali na Lisiecice. A poněvadž jsme neměli sebou mapu, tak jsme zabočily dříve než jsme chtěli (v plánu bylo zabočit až v Lisiecice). Přijeli jsme k hlavní cestě, na které jsme odbočily doprava (doleva a vzápětí doprava vede cesta na hran.př. Pomorzwiczki-Osoblaha) a pokračovali až do Glubczyc. Zde jsme to střihly nejkratší cestou a pokračovali po hlavní silnici, přes Pietrowice až do Krnova.

TRASA: Krnov (penzion Eso) -hran.přechod-Pietrowice-Mokre-Dobieszow-Rowne-Goluszowice-Glubczyce-Pomorzwiczki-Pomorzowice
Raclawice Slaskie-Dzierzyslawice-Mochow-Glogowek-Tomice-Szonow-Bernatow-Kietlice-Glubczyce-Pietrowice-hran.přechod-Krnov


VZDÁLENOST: 96 km
PRŮM.RYCHLOST: 24,5 km/hod.
DATUM: 26.4.2008
FOTOGALERIE


Obec se nachází na jihu kraje, ve východní části Prudnického okresu v členitém terénu bohatém na lesní pozemky a přírodní památky. Je
zemědělsko – průmyslovou obcí. Obec zaujímá 2. místo v kraji v chovu prasat a třetí místo v chovu skotu. Głogówek slouží jako dobré zázemí pro zemědělce. Centrum obce leží u řeky Osoblahy, levém přítoku Odry. Głogówek je jedním z nejstarších měst Opolszczyzny, vede tudy důležité železniční a silniční spojení významné pro ekonomiku a turistický ruch oblasti.
Ve městě se zachovaly středověké památky:
renesanční zámek ze 16. století, radnice (postavená v roce 1608) bašta z roku 1595, vodní věž z roku 1575 a zámecká brána postavená
v roce 1587.
Další informace na internetu:
www.glogowek.pl

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ELBERADWEG 2018 - LABSKÁ CYKLOTRASA S VĚTREM V ZÁDECH

Plán vydat se na Labskou cyklotrasu vznikl už loni kdy se mě kamarád po mé cestě okolo Balatonu a podél Neziderského jezera  zeptal jestli bych nejel právě tuto cyklotrasu. Nakonec kamarád kvůli zdraví nemohl a tak zůstala ta naše loňská trojka. 

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.