Přeskočit na hlavní obsah

MŮJ PRVNÍ PŮLMARATON

Uběhnout půlmaraton je už mým snem přibližně rok. S kamarádem Nikolou jsem se domlouval v červnu na Olomoucký půlmaraton, nakonec z toho sešlo a odsunuli jsme tento plán o rok.

V prosinci jsem kromě pátečního spinningu snažil běhat a když jsem v půli prosince jeden spinning vynechal, řekl jsme si že se půjdu proběhnout po Ježníku.

Plánoval jsem trasu 15 km s menším převýšením po Ježnických lesích, ale protože se mi běželo opravdu dobře, trasu jsem si prodlužoval a nakonec jsem si říkal, že ten půlmaraton doběhnu. 

Po sběhu z Ježníka jsem poslední tři kilometry běžel podél řeky Opavice. I když už to byla rovina, tak nakonec tyto tři kilometry byli nejtěžší.

Nakonec se mi podařilo tento "trailový" půlmaraton uběhnout skoro za dvě hodiny.VÍCE NA WEBECH
https://connect.garmin.com/...
https://www.strava.com/...
https://ridewithgps.com/...

MAPA A VÝŠKOVÝ PROFIL
TEMPO BĚHU


VÝŠKOVĚ UPRAVENÉ TEMPO (GAP)
Při běhu po rovině nebo do kopce máte jiné tempo. Díky GAP můžete snáze porovnávat kopce a roviny.
Protože běh do kopce vyžaduje další úsilí, bude výškově upravené tempo (GAP) rychlejší než skutečné tempo jízdy. Při jízdě z kopce bude tempo zase přizpůsobené tempu pomalejšímu než skutečné tempo. Úprava se obecně zvětšuje s rostoucím stupněm, i když výzkum ukázal, že úprava dolů dosahuje vrcholu kolem -20%, po kterém se stává o něco méně extrémním.
GAP nezohledňuje rozdíly v terénu ani technické potíže.
VÝŠKOVÝ PROFIL / TEMPO / SRDEČNÍ TEP
SRDEČNÍ TEP
NEJLEPŠÍ ÚSEKY
INTERAKTIVNÍ MAPAKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ITALSKÉ DOLOMITY - 3 DEN: Lanovkou na Punta Rocca (3265 m), Punta Serauta (muzeum bojů o její ledovce v 1. světové válce)

↝ Třetí den jsme si trochu odpočinuli. Využili jsme pěkného počasí a vyjeli lanovkou na hřeben Marmolady  Punta Rocca (3265 m). Panoramatická terasa nám nabídla nádherný 360° vyhled. Na mezistanici  Serauta (2950 m), jsme navštívili muzeum bojů za 1. světové války.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.