MŮJ PRVNÍ PŮLMARATON

Uběhnout půlmaraton je už mým snem přibližně rok. S kamarádem Nikolou jsem se domlouval v červnu na Olomoucký půlmaraton, nakonec z toho sešlo a odsunuli jsme tento plán o rok.

V prosinci jsem kromě pátečního spinningu snažil běhat a když jsem v půli prosince jeden spinning vynechal, řekl jsme si že se půjdu proběhnout po Ježníku.

Plánoval jsem trasu 15 km s menším převýšením po Ježnických lesích, ale protože se mi běželo opravdu dobře, trasu jsem si prodlužoval a nakonec jsem si říkal, že ten půlmaraton doběhnu. 

Po sběhu z Ježníka jsem poslední tři kilometry běžel podél řeky Opavice. I když už to byla rovina, tak nakonec tyto tři kilometry byli nejtěžší.

Nakonec se mi podařilo tento "trailový" půlmaraton uběhnout skoro za dvě hodiny.VÍCE NA WEBECH
https://connect.garmin.com/...
https://www.strava.com/...
https://ridewithgps.com/...
https://www.endomondo.com/...


MAPA A VÝŠKOVÝ PROFIL
TEMPO BĚHU


VÝŠKOVĚ UPRAVENÉ TEMPO (GAP)
Při běhu po rovině nebo do kopce máte jiné tempo. Díky GAP můžete snáze porovnávat kopce a roviny.
Protože běh do kopce vyžaduje další úsilí, bude výškově upravené tempo (GAP) rychlejší než skutečné tempo jízdy. Při jízdě z kopce bude tempo zase přizpůsobené tempu pomalejšímu než skutečné tempo. Úprava se obecně zvětšuje s rostoucím stupněm, i když výzkum ukázal, že úprava dolů dosahuje vrcholu kolem -20%, po kterém se stává o něco méně extrémním.
GAP nezohledňuje rozdíly v terénu ani technické potíže.
VÝŠKOVÝ PROFIL / TEMPO / SRDEČNÍ TEP
SRDEČNÍ TEP
NEJLEPŠÍ ÚSEKY
INTERAKTIVNÍ MAPAKomentáře