PO JESENICKÝCH KOPCÍCH NA MTB

Letos to se mnou kondicí nevypadá úplně nejlépe a proto, když mě kamarád Ajfel pozval na vyjížďku po Jesenických kopcích, dlouho jsem váhal, zda tuto nabídku přijmout.

Nakonec mi to přeci jenom nedalo a souhlasil jsem s touto velkou výzvou. Protože bohužel cyklobusy letos nejezdí, nechali jsme se dovézt autem na sedlo Hvězda. 
Naše čtyřka s Ajfelem, Simonem a Markem se tak mohla vydat vstříc velké výzvě po Jesenických kopcích.

1) Hvězda - Praděd (1491 m.)
Vzdálenost 9 km / nastoupáno 613 m. / sklon 7,2 %


Již první stoupání na Praděd dává zabrat, ale přeci jenom ještě jsme čerství a také se ještě šetříme :). Na vrcholu se ani dlouho nezdržujeme a pokračujeme na Dlouhé stráně (viz v dáli na fotce č.2)


Pod vrcholem Pradědu odbočujeme na již dost rozbitou cestu na Śvýcárnu, kde lehce posvačíme.

Za Švýcárnou vede trasa po rekonstrukci této části kousek po prknech a pak po kamenech, po kterých ale jízda není nic moc. Naštěstí po chvíli najíždíme na štěrkovou cestu, po které sjíždíme k dolní nádrži Dlouhých strání (na fotce č.2 náš další cíl horní nádrž na Dlouhých stráních)

2) Dlouhé Stráně 1350 m. (dolní nádrž - občerstvení pod horní nádrží)
Vzdálenost 7,3 km, nastoupáno 451 m., sklon 6,5 %


I druhý kopec jedu "na pohodu", nikde se nehoním. Nahoře se opět občerstvujeme (rozlévaná Kofola 0,5 l za 45 Kč ?!) a poté si vycházíme k horní nádrži. Výhledy do okolí zde stojí za podívání :)


Z Dlouhých strání následuje dlouhý, 14 km sjezd do Kout n.D, odkud nás čekalo třetí dnešní stoupání, které je známo svými zatáčkami a které je oblíbené u motorkářů.

3) Kouty n-D.- Červenohorské sedlo 1013 m.
Vzdálenost 7,7 km, nastoupáno 380 m., sklon 5 %


Na sedle máme zastávku na oběd a také rozmýšlíme co dál.

Původní plán byl sjet do Jeseníku na vlak, ale protože máme ještě dost času a jsme relativně ještě schopni další cesty, rozhodujeme se pokračovat dále.

Vydáváme se po cyklotrase č 6154 a Miliónové cestě, která spojuje Červenohorské sedlo a sedlo na Videlském kříži. Po posezení na sedle ale zjišťuji, že mi pořádně vytuhli nohy a mám první větší krizi.


Z cesty se ještě poohlížíme zpátky na sedlo a poté cestou s vlnitým profilem pokračujeme dále. V jednom ze sjezdu po kamenité cestě potkává Marka defekt a po chvíli nás dohání také bouřka


4) Miliónová cesta (část), 1154 m
Vzdálenost 5,9 km, nastoupáno 263 m., sklon 5,1 %

Druhá část Miliónové cesty vede již jen do kopce a tak i ostatní pociťují čím dál více únavu z dnešní cesty. Od Vysokého vodopádu pak cesta již klesá na sedlo Videlský kříž.

Na sedle Videlský kříž (930 m.), který spojuje Jeseník a Vidly (Karlovou Studánku, Vrbno p.P.) už se počasí umoudřuje a my sjíždíme do Vrbna pod Pradědem, odkud nás čeká již poslední 
dnešní, naštěstí kratší, stoupání přes Drakov, kde máme poslední dnešní zastávku a kde se také napojujeme na cyklotrasu č.55, která vede až do Krnova.
Od Heřmanovic pak již pokračujeme prakticky už jen z kopce až do Krnova.

INFO
Vzdálenost: 124,1 km
Nastoupané metry: 2002 m.
Čas pohybu: 6:53 hodin
Celkový čas: 10:31 hodin

FOTOGALERIE
- Google Fotky

- ZoneramaVÝŠKOVÝ PROFIL


TRASA:
- Strava
- Garmin Connect
- Endomondo

Komentáře