Přeskočit na hlavní obsah

PRVNÍ LETOŠNÍ STOVKA

Po pěkném únoru, přišel sychravý březen a na kolo to moc nebylo.
Až ke konci března počasí přeje a tak sedám na kolo a vydávám se na cestu kolem Česko-polské hranice.

Nejdříve mířím po cyklostezce na Město Albrechtice a poté již po cestě do Jindřichova. Zde na křižovatce projíždím kolem sousoší p.Marie (z r. 1757) a místního zámku což je rozsáhlá klasicistní stavba v dobrém stavu s přilehlým parkem s altánkem a plastikami, kterou spravuje samotná obec.


Na konci Jindřichova za hospodou zatáčím doprava a kolem místního statku pak stoupám po silnici přes kopec Svatý Roch. Na vrcholu je zde pěkný výhled jak na českou, tak i na polskou stranu hranice. 
na vrcholu Svatý Roch


Prudnik
Po sjezdu na novou silnici mezi Pokrzywna a Prudnikem pokračuji právě na Prudnik. Podél cesty si nelze nevšimnout obrovských poutačů na turistické zajímavosti v okolí.
Až v Prudniku poznávám podle provozu, že je dnes pátek, ale po krátké návštěvě centra už jsem z města pryč a opět pokračuji po takřka prázdných silnicích.


V Krzyzkowice projíždím kolem rybníku a o chvíli již odbočuji na Hlinku, odkud pokračuji dál na Osoblahu. Zde mě na konci obce čeká krátké stoupání již na dnešní třetí hraniční přechod a to Pomorzowiczki.


Glubczyce
Rovinatý úsek mezi alejemi stromů mě pak dovede až do města Glubczyce. Zde fotím nepřehlédnutelný farní kostel Narození nejsvětější Panny Marie a místní radnici s vyhlídkovou radniční věží. Původní radnice byla zničena při bombardování a následném vyhoření. Z radnice tak zbyla jen ruina věže. V roce 2006 - 2008 ale došlo k velké rekonstrukci, z které pochází dnešní pěkný vzhled.


Z Glubczyce pokračuji na jih, po cestě mezi polemi na Branice. Ve Wlodzienin projíždím kolem vyhlídkové věže a parku historie. V Branicích přejíždím přes hraniční most přes řeku Opavu pokračuji do Úvalna a po hlavní cestě zpátky do Krnova.
Branice
INFO:
Vzdálenost: 101,5 km

Nast.metry: 757 m.

FOTOGALERIE:
- Google foto
- Zonerama

TRASA:


FOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ELBERADWEG 2018 - LABSKÁ CYKLOTRASA S VĚTREM V ZÁDECH

Plán vydat se na Labskou cyklotrasu vznikl už loni kdy se mě kamarád po mé cestě okolo Balatonu a podél Neziderského jezera  zeptal jestli bych nejel právě tuto cyklotrasu. Nakonec kamarád kvůli zdraví nemohl a tak zůstala ta naše loňská trojka. 

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.