Přeskočit na hlavní obsah

PRVNÍ LETOŠNÍ STOVKA

Po pěkném únoru, přišel sychravý březen a na kolo to moc nebylo.
Až ke konci března počasí přeje a tak sedám na kolo a vydávám se na cestu kolem Česko-polské hranice.

Nejdříve mířím po cyklostezce na Město Albrechtice a poté již po cestě do Jindřichova. Zde na křižovatce projíždím kolem sousoší p.Marie (z r. 1757) a místního zámku což je rozsáhlá klasicistní stavba v dobrém stavu s přilehlým parkem s altánkem a plastikami, kterou spravuje samotná obec.


Na konci Jindřichova za hospodou zatáčím doprava a kolem místního statku pak stoupám po silnici přes kopec Svatý Roch. Na vrcholu je zde pěkný výhled jak na českou, tak i na polskou stranu hranice. 
na vrcholu Svatý Roch


Prudnik
Po sjezdu na novou silnici mezi Pokrzywna a Prudnikem pokračuji právě na Prudnik. Podél cesty si nelze nevšimnout obrovských poutačů na turistické zajímavosti v okolí.
Až v Prudniku poznávám podle provozu, že je dnes pátek, ale po krátké návštěvě centra už jsem z města pryč a opět pokračuji po takřka prázdných silnicích.


V Krzyzkowice projíždím kolem rybníku a o chvíli již odbočuji na Hlinku, odkud pokračuji dál na Osoblahu. Zde mě na konci obce čeká krátké stoupání již na dnešní třetí hraniční přechod a to Pomorzowiczki.


Glubczyce
Rovinatý úsek mezi alejemi stromů mě pak dovede až do města Glubczyce. Zde fotím nepřehlédnutelný farní kostel Narození nejsvětější Panny Marie a místní radnici s vyhlídkovou radniční věží. Původní radnice byla zničena při bombardování a následném vyhoření. Z radnice tak zbyla jen ruina věže. V roce 2006 - 2008 ale došlo k velké rekonstrukci, z které pochází dnešní pěkný vzhled.


Z Glubczyce pokračuji na jih, po cestě mezi polemi na Branice. Ve Wlodzienin projíždím kolem vyhlídkové věže a parku historie. V Branicích přejíždím přes hraniční most přes řeku Opavu pokračuji do Úvalna a po hlavní cestě zpátky do Krnova.
Branice
INFO:
Vzdálenost: 101,5 km

Nast.metry: 757 m.

FOTOGALERIE:
- Google foto
- Zonerama

TRASA:


FOTO:


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Aktualizováno 26.12.23 Nejvyšší správní soud   potvrdil , že z  § 57 odst. 1 zákona o silničním provozu nevyplývá povinnost cyklisty užít stezku pro chodce a cyklisty . Cyklista je totiž účastníkem silničního provozu ve smyslu § 2 zákona o silničním provozu a náleží mu veškerá práva a povinnosti z toho vyplývající. Není-li pozemní komunikace označena dopravní značkou „Zákaz vjezdu jízdních kol“, může ji cyklista využít i za situace, kdy se v blízkosti nachází stezka pro chodce a cyklisty. Článek na Novinky.cz  / Rozsudek Nejvyššího správního soudu a  tisková zpráva .