VKJ 15 - KRNOV - KRAVÍ HORA - MARIAHILFE - KRNOV

Pěknou slunečnou sobotu mířím s kamarády na dva vrcholy letošní Vrchařské koruny Jesenicka (VKJ). Z Krnova se vydáváme po cyklotrase č.55, Slezské magistrále přes Město Albrechtice a pak po silnici do Hynčic, kde odbočujeme směr Valštejn. 
Nejdříve je stoupání po starší silnici mírnější, poté je už povrch cesty více rozbitější a prudší. Po 4,7 km s 258 m. převýšením jsme u odpočívadla na Kraví hoře. Opodál pak ještě míjíme vojenský radiolokátor.

Prvotní záměr sjet ke Svinnému potoku jsme vyměnili za vrstevnicovou lesní cestu, která nás dovedla po žluté tur. trase pod Solnou horu. 


Cesta byla ale podmáčená, občas se zbytky sněhu či přepadlými stromy. Proto jsme raději zvolili sjezd na zpevněnou cestu. Na ni jsme se dostali u Vojtova pramene, odkud naše cesta vedla dále kolem pramene řeky Osoblahy, pěkného výhledu na ještě zasněžený Praděd či do údolí směrem na Zlaté Hory. 
Za Heřmanovicemi jsme ještě chvíli bloudili po žluté tur. trase k hlavní silnici, z které jsme po 1,6 km přijeli na poutní místo Panní Marie Pomocné (Mariahilfe). 
Domů už vedla cesta z kopce opět po cyklotrase č.55, Slezské magistrále zpět do Krnova.

Fotogalerie: https://goo.gl/photos/n6kGTx8F7uqMym3U7

Trasa:


Trasa na cykloserver.cz
360° Záběr


Foto: 


Komentáře