KRNOV - BISKUPSKÁ KUPA - ZLATÉ HORY- KRNOV

V okolí Zlatých Hor jsme navštívili rozhlednu Biskupská kopa (info), zlatorudné mlýny na Olešnici (info) a Poutní kostel Panny Marie Pomocné (Mariahilf) (info). Dále můžete zhlédnout v okolí i jiné zajímavosti a památky.

Z Krnova jsem vyjel v 8.15 a vyjel jsem směrem Město Albrechtice, kde už na mě čekali mí spolujezdci na dnešní trase. Pokračovali jsme do Třemešné kde jsme se byli podívat na historickou parní lokomotivu Resita, která jezdí na úzkorozchodném trati Třemešná-Osoblaha. 

Dále jsme pokračovali směrem Jindřichov, Petrovice, z kterých se však už cesta zvedala dost příkře. Na vrcholu kopce v místě Petrovy boudy byla kdysi frekventovaná sjezdovka a 2 chaty. Bohužel z chat dnes zbyly akorát základy, prý si je majitelé vypálili navzájem.
Poté co jsme si odpočinuli jsme se vydali na 1,5 km dlouhou cestu...a opět do kopce. Cesta však byla hodně kamenitá, takže jsme spíš šli, než jeli. 


Tak jsme došli až k rozhledně Biskupská kopa. Rozhledna není moc vysoká, ale stojí na správném kopci. 

Výhled ...no prostě paráda. Jižní strana kopce, severní polská nížina. Za pěkného počasí, prý lze vidět první pohoří Vysokých Tater. Bohužel my jsme měli oblačno a nahoře foukal dost vítr, takže zaostření fotek bylo dost složité.

Z rozhledny jsme se vydali dolů do Zlatých Hor, kde jsme stavily na občerstvení. Kvůli nedostatku času jsme museli vyškrtnout z plánu návštěvu Hornického muzea.
Poté jsme se vydali kousek za Zlaté hory kde jsme navštívily Zlatorudné mlýny na řece Olešnici. 


Z mlýnů jsme šlapali zpátky ke Zlatým Horám, aby jsme na hranici města odbočily směrem k Heřmanovicím. Ale to jsme první museli šlapat do pěkného kopce (Zlaté Hory leží pod kopcem). Ale naštěstí to byl už poslední dnešní kopec.
Za Zlatými Horami směrem na Heřmanovice je možné také navštívit Poutní místo Panna Marie Pomocná - Mariahilf, ale ty jsme navštívily minule, takže jsme je protentokrát vynechali. (Info a foto z návštevy Mariahilf)
Dále jsme pokračovali z Heřmanovic přes Město Albrechtice do Krnova už z kopce. 


Na hranicích jsem ještě pokecal z pohraničníkem, ale to už jsem byl vlastně kilometr od bytu. Pokud se někdo bude toulat v okolí Zlatých hor určitě doporučuji navštívit tyto místa o kterých jsem zde psal.

Fotogalerie z výletu

Trasa: Krnov-Linhartovy-Město Albrechtice-Třemešná-Jindřichov-Janov-Petrovice-Petrovy boudy-rozhledna na Biskupské kopě-Zlaté Hory-"zlatorudné mlýny"-Zlaté Hory-Heřmanovice-Holčovice-Hynčice-Město Albrechtice-Linhartovy-Lenarcice(PL)-Chomyaza(PL)-Krnov

Komentáře