Přeskočit na hlavní obsah

STARTUJE HOOVER VRCHAŘSKÁ KORUNA KRNOVSKA 2021

Hoover vrchařská koruna Krnovska (VKK) vznikla v roce 2016 a je určena pro všechny milovníky cyklistiky, fotografování nebo krásné přírody.
VKK je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod, úkolem tak není být "první", nýbrž zúčastnit se a na každém bodě se zvěčnit.


Najdete zde "vrcholy'' rozdělené do dvou kategorií, plus jednu máme pro děti.
1 - Titul VRCHAŘ ELITE (20)
Pro splnění této úrovně je zapotřebí splnit všech 20 vrcholů, míst, které budou pro každého z vás znamenat opravdovou výzvu.

2 -  Titul VRCHAŘ  JUNIOR/HOBBY (10)
Pro splnění této úrovně je zapotřebí navštívit 10 míst II. kategorie v okolí Krnovska. Kategorie je vypsána pro děti do 15 let.
Pro vaše děti to může být první seznámení s cykloturistikou a v rámci zdravého pohybu se můžete podívat na zajímavá místa našeho Slezska a to jak v Česku, tak i  Polsku. Budete možná překvapeni, co vše náš region nabízí.
Vrchařská Koruna Krnovska 2021 probíhá v termínu 1.3.2021 - 30.11.2021. 
Po zdolání všech vrcholů 
vaše fotky zašlete na email  vkk@vkk-bike.cz. Na fotce musí být vidět místo, osoba plnící vrchol a kolo na kterém jela (klasické - šlapací, není povoleno elektrokolo)
Více na webu: www.vkk-bike.cz

Ve vrcholech  naleznete nejen vrcholy, ale také zajímavá místa regionů Krnovska, Opavska, Osoblažska, Bruntálska, Zlatohorska a také okolí měst Prudnik a Glubczyce.


NOVINKY PROLETOŠNÍ ROK

  • Od letošního ročníku se už nemusíte předem registrovat, po splnění všech 20 vrcholů VKK, nám vaše fotky zašlete na email  vkk@vkk-bike.cz.

  • Pokud ale budete chtít zasílat informace o akcích VKK, upozornění na fotosoutěže, apod. vyplňte váš email do tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdEay9wdcpr5oLn5Y82UxzhvYYhRanJJlSbldSoNpsrznivSA/viewform

  • Vedle kategorie Elite, kdy musíte zdolat 20 míst VKK na Krnovsku a okolí, pro vás letos máme i kategorii Hobby a Junior, kdy stačí zdolat 10 míst VKK, které najdete v okolí Krnova.

  • Informace o VKK, našich akcích a soutěžích najdete na webu: https://www.vkk-bike.cz, Instagramu: https://www.instagram.com/hoovervkk, na stránce Facebooku: https://www.facebook.com/vkkrnovska. Navíc jsme udělali soukromou skupinu na Facebooku “Hoover VKK nás baví” kde je nutno požádat o schválení) https://www.facebook.com/groups/783761742521980. Zde můžete sami přidávat vaše fotky z cesty za vrcholy VKK a dávat  zkušenosti, informace, nebo pokládat otázky apod.

  • Výborná zpráva je, že od sponzorů pivovaru Nachmelená Opice a Bombus tyčinky máme přislíbeny ceny do fotosoutěže, která tak proběhne i letos.

  • Někteří z vás měli zájem o samolepky VKK, ale bohužel jsme je nevyexpedovali. Pokud máte zájem, napište nám a samolepky si za cenu 10 Kč/kus můžete vyzvednout na určeném místě (místo vám pak pošleme do emailu).

  • Můžete si objednat dres Hoover Vrchařské Koruny Krnovska nové generace. Rozhodli jsme se již pro lepší kvalitu a díky našemu generálnímu sponzorovi, výrobci domácích spotřebičů, společnosti Hoover vám můžeme nabídnout tento dres za dotovanou cenu 999 Kč. Prosím, berte v potaz, že je částka dotace omezená, tedy snažte se objednat co nejdříve. Po vyčerpání dotace, budeme přijímat objednávky na tento dres za cenu 1599,- (pouze do 10.4.2021). Nebo po tomto termínu za běžnou cenu dresu 1799,-. Výrobce dresu je známá společnost Sýkora sportswear, s. r. o.

  • Velikost dresů i materiál si pak můžete budete moci vyzkoušet (místo vám pak pošleme do emailu)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.