Přeskočit na hlavní obsah

JAKÉ VYBRAT HODINKY GARMIN

Pokud se rozhodujete jaké hodinky od Garminu si pořídit, tak cena bývá nejjednodušším vodítkem při výběru. 

Levnější modely nabízí základní funkce, dražší modely umožňují více uživatelských nastavení a měří více veličin, prémiové pak nabízejí speciální funkce, které jsou už mířeny hlavně na vrcholové sportovce. 
Novější typy už od levnějších hodinek mají optické měření, ale na hlavně pokročilejší funkce je třeba mít specializované hrudní pásy. 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Jaké vybrat hodinky Garmin
MŮJ DENnové verze úvodní stránky mobilní aplikace Connect s jednodušším zobrazením vašeho dne

Aplikace, Datové pole, vzhledy hodinek, Doplňky na Connect IQ
1) Vzhledy obrazovek
2) Aplikace
3) Datové pole
4) Doplňky 

Návody, tipy, triky:
- Tipy, rady, zkušenosti - FENIX 3/5
Jak a kde zobrazit Aplikace, Datové pole, ciferníky,...v hodinkách
Aktivity a porovnání aktivit mezi sebou
Plánování a import tras v Garmin Connect
Jak zobrazit na hodinkách jméno volajícího
- Jak upravit a kde zobrazit Aplikace, Datové pole, Vzhledy hodinek a Doplňky
Garmin Face-It, aplikace na vytvoření vlastního ciferníku
Jak upravit Aplikace, Datové pole, Vzhledy hodinek a pomůcky
Garmin tipy a triky 
Nastavení času a cíle spánku 
---------------------------------------------------


HODINKY PRO ZAČÁTEČNÍKY A REKREAČNÍ SPORTOVCE, kteří ocení jednoduché ovládání a spokojí se se základními funkcemi.

U základních modelů najdete hlavně funkce související s životním stylem jako počítadlo kroků, kalorií, vzdálenosti a spánku (hodinky s optikou), hodinky lze použít i na běžné plavání. 
Hodinky Forerunner 25 se díky GPS dají použít hlavně na běh či kolo. Forerunner 35 se díky akcelometru může použít i na fitness sporty ve vnitřních prostorách. U těchto hodinek najdete přizpůsobitelné obrazovky, stránku s osobními rekordy, vibrační upozornění či kadence běhu.  

Kromě hodinek Vívomove a náramku Vívofit umí modely Forerunner 25 (kromě hudby), Forerunner 35 a náramek Vívosmart přes Bluetooth zobrazit informace o příchozích/ztracených voláních, SMS, emailech, počasí, také lze ovládat hudbu či využít službu Live Track (online sledování na trati).
HODINKY PRO SPORTOVCE, KTEŘÍ TO UŽ MYSLÍ VÁŽNĚJI, a které nabídnou podrobnější statistiky a více kontroly nad vaším vlastním tréninkem.

Ve střední třídě, kam patří hodinky Forerunner 230Forerunner 235 a náramek Vívoactive se už nabízí více možností uživatelských přizpůsobení a funkcí.

Díky akcelometru lze s nimi měřit aktivity nejen venku, ale i při fitness aktivitách nebo doma na běžeckém pásu či cyklistickém trenažéru. 
Hodinky také už umí výpočet výpočet běžeckého VO2max, doby regenerace, předpověď výsledků. Lze také připojit cyklistické snímače.

Z Garmin Connect lze stáhnout případně naplánovat předdefinované tréninky, stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky, které můžete v Garmin Connect také upravovat.


Tato střední třída už také podporuje platformu Connect IQ která do hodinek umožňuje dohrání dalších aplikací, datových polí, pomůcek nebo vzhledů hodinek.HODINKY PRO VRCHOLOVÉ SPORTOVCE, které zachycují více metrik a nabízejí rozsáhlejší informace

Do vyšší třídy patří hodinky zaměřené hlavně na vrcholové sportovce se speciálními funkcemi.
Zařadil jsem zde běžecký Forerunner 630 s dotykovým displejem a multisportovní Forerunner 920XT.
Společnou funkcí všech těchto hodinek jsou bohaté možnosti zobrazení různých číselných, případně grafických informací.
Oba nabízejí již rozsáhlejší údaje potřebné pro trénink a závody (funkce Running Dynamics), výpočet běžeckého VO2 max, dobu regenerace, předpověď výsledků, funkci Metronom. J
sou kompatibilní s cyklistickými pedály s wattmetrem a zobrazují live segmenty prog. Strava.
Forerunner 630 má navíc výpočet laktátového práhu, hodnocení výkonnosti (Performance condition) či statický test únavy (Stress Sccore).
Forerunner 920XT pak tréninkový efekt, barometrický výškoměr, plavecké metriky (styl plavání, uplavanou vzdálenost, efektivitu, SWOLF hodnotu a počet záběrů).


Jejími nástupci jsou Forerunner 735XT a Forerunner 935XT, které nabízí již optické měření tepu. 
FR 735XT oproti starší  FR 920XT nemá wi-fi, barometrický výškoměr a má také výrazně nižší životnost baterie. Nabízí ale vylepšené provozní a plavecké metriky (více... en).
Oba nabízejí oproti střední třídě již rozsáhlejší údaje potřebné pro trénink a závody (funkce Running Dynamics), výpočet běžeckého VO2 max, dobu regenerace, předpověď výsledků, výpočet laktátového práhu, hodnocení výkonnosti (Performance condition) či statický test únavy (Stress Sccore), funkci Metronom. Jsou kompatibilní s cyklistickými pedály s wattmetrem a zobrazují live segmenty prog. Strava.
Forerunner 935XT má navíc Stav tréninku (Training status), tréninkovou zátěž (Trainin load) a kromě aerobního také vyhodnocuje také anaerobní efekt.
Do prémiové třídy bych i zařadil Forerunner 935XT, ale nakonec jsem zde dal ty hodinky, které lze použít i pro běžné nošení Fénix 3, Fénix 3 HR (Optic) a Fénix 5S, Fénix 5 a Fénix 5X (a jejich varianty Quatix3, D2, Tactix Bravo a luxusnější Chronos)
Fénix 5 se vyrábí oproti Fénix 3 ve třech velikostních variantách, má větší výkon, výdrž baterie, vyhodnocení zvlášť aerobní a anaerobní zátěže, live segmety prog. Strava, model 5X má jako první i integrované mapy. Více jsem napsal v článku o Fénix 5


Všechny vaše informace z hodinek Garmin si můžete uložit, zobrazit a vyhodnotit v programu Garmin Connect, který je plně v českém jazyce.
V Garmin Connect lze vytvořit, naplánovat vlastní trénink či stáhnout předdefinované tréninky (hlavně pro běh), stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky (neplatí pro základní kategorii).
Program je jednak v PC tak i mobilní verzi. O programu https://petmikeska.blogspot.cz


Porovnání hodinek (lepší zde https://docs.google.com)


Článek o sériích (en)
FORERUNNER 
- VIVO-FITNESS
- FÉNIX 5/CHRONOS
- HODINKY GARMIN

CO UMÍ HODINKY VYHODNOTIT
Vybraná zařízení Garmin shromažďují během vašeho tréninku různá data, aby Vám mohla poskytnout vaše fyziologické údaje a pomohla k vyhodnocení vaší aktuální výkonnosti a běžeckého stylu (čím lepší zařízení, tím více vám toho ukáže).
Pokud byste rádi lépe porozuměli statistikám, které vám vaše zařízení ukazuje a k čemu můžete tyto vypočítané údaje použít, podívejte se na tento článek: Dynamika běhu a fyziologické údaje

VÍCE O JEDNOTLIVÝCH HODINKÁCH
(vysvětlivky k uvedeným pojmům si můžete přečíst dole pod článkem)

- GARMIN FORERUNNER 25 HR (2015)

Snadno ovladatelný Garmin Forerunner 25 je k dispozici ve čtyřech barvách a dvou velikostech. Patří vůbec k nejmenším a nejlevnějším GPS hodinkám na trhu. Díky GPS si můžete měřit vzdálenost, čas a tempo. Dále počítá ušlé kroky, vzdálenost a spálené kalorie, automaticky nastavuje denní cíle a sleduje průběh spánku. Pokud budete příliš dlouho sedět, bude Vás její upozornění motivovat k další aktivitě.
Bluetooth propojení s mobilním telefonem je přitom možné využít nejen pro přenos zaznamenaných aktivit do Garmin Connect, ale i pro funkce chytrých hodinek. Na displeji dokážou zobrazit informace o příchozích/ztracených voláních, SMS, emailech a dalších notifikacích z mobilního telefonu. 
GPS: Ano
Aktivity: Běh
Sledování aktivity: Ano (kroky, kalorie, vzdálenost, rychlost)
Měření tepu: Ano (s hrudním pásem)
Fyziologické údaje: Ne, ukazuje jen zóny tepové frekvence
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelní obrazovky, kadence běhu
Pokročilé funkce: Ne (nemá funkce pro analýzu běhu Running Dynamics, nemá doba regenerace a další pokročilejší funkce)
Konektivita: Bluetooth, ANT+
Connect IQ: Ne
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání + Živé sledování na trati (LiveTrack), hlasové pokyny při spojení ze smartfonem
Displej: Černobílý
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ne
Navigace: Ne
Akcelometr: Ne
Kompas: Ne
Výdrž: 8 týdnů v úsporném režimu; 8 hodin v tréninkovém režimu
Paměť: 7 aktivit
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání)
Váha/Celková velikost: Akrylové: Malé 31 g. (černá / fialová a bílá / růžová): 35,9 x 43,9 x 13,9 mm. Velké 39 g. (černá / modrá a černá / červená): 40 x 47 x 13,9 mm
Další: Nelze připojit snímač kadence a rychlosti kola.

Celá specifikace: https://buy.garmin.com

Ceny na Heureka (3990 Kč)

- GARMIN FORERUNNER 35

Malé a lehké hodinky s optickým měřením tepu přímo na zápěstí. Patří do základní kategorie hodinek značky Garmin, které jsou díky snadnému použití ideální pro rekreační běžce nebo cyklisty, ale např. i pro lyžaře, in-line bruslaře a pro ty, kteří chtějí získat více informací o svých výkonech. Hodinky se dají využít i bez GPS, při měření vnitřních fitness aktivit např. spinning, aerobik, zumba...(ukazuje čas, srdeční tep, případně tempo).
GPS sportester umožňuje měření srdečního tepu přímo ze zápěstí a navíc je vhodný pro všechny, kteří mají menší obvod zápěstí. 
Na černobílém displeji se zobrazuje vzdálenost, rychlost, čas, kalorie, mezičas a srdeční tep a také dokážou zobrazit informace o příchozích/ztracených voláních, SMS, emailech a dalších notifikacích z mobilního telefonu. (Hodinky ale můžete používat i bez telefonu, jen nemůžete využít tyto funkce). 


GPS: Ano
Aktivity: běh, běh uvnitř, kolo, chůze, kardio (fitness cvičení)
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek)
Měření tepu: Ano (optický snímač na zápěstí případně s hrudním pásem)
Fyziologické údaje: ukazuje jen zóny tepové frekvence
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, zvukové výzvy, vibrační upozornění, kadence běhu. Z Garmin Connect lze stáhnout, případně naplánovat předdefinované tréninky, které můžete v Garmin Connect upravovat.
Pokročilé funkce: Ne (Nemá funkce pro analýzu běhu Running Dynamics, nemá doba regenerace a další pokročilejší funkce)
Konektivita: Bluetooth, ANT+
Connect IQ: Ne
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání. Dále 
online sledování na trati (LiveTrack), výzvy, ovládání hudby, informace o počasí
Displej: Černobílý
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ne
Navigace: Ne
Akcelometr: Ano
Kompas: Ne
Výdrž: 9 týdnů v úsporném režimu; 13 hodin v tréninkovém režimu
Paměť: 7 aktivit
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) / 5 ATM
Kompatibilita senzoru: Ano + rychlost kola/kadence
Váha/Celková velikost: 37,3 g / 35.5 x 40.7 x 13.3 mm
Další:
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo). 
Není kompatibilní s IQ Connect (nelze stahovat aplikace, vzhledy,...)

Celá specifikace: https://buy.garmin.com

Ceny na Heureka (4990 Kč)
Recenze na pulsmetry.cz a behavej.blogspot.cz- GARMIN FORERUNNER 230 (2015)

Tato střední třída běžeckých přístrojů Garmin se liší od starších typů větší obrazovkou a byli také přidány funkce související s životním stylem jako je sledování spánku, počítadlem kroků s nastaveným cílem (ten se upravuje každý den na základě vašeho výkonu z poslední doby). Umí také vypočítat VO2 max a ukáží tréninkový efekt vašeho tréninku.

Oproti Forerunner 235 nemá zabudovaný měřič tepové frekvence na zápěstí.
Pokud jste zvyklí běhat s telefonem a sluchátky, mohou vám tyto hodinky dát pomocí hlasových pokynů průběžné informace o dosažených výsledcích.

Oproti zde výše uvedeným a starším modelům podporují již platformu Connect IQ  která do hodinek umožňuje dohrání různých aplikací, datových polí nebo vzhledů hodinek.
GPS: Ano (+Glonass)
Aktivity: Běh, cyklistika a ostatní
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek)
Měření tepu: Ano (s hrudním pásem)
Fyziologické údaje: s hrudním snímačem - výpočet běžeckého VO2max, doba regenerace (Recovery time), předpověď výsledků (Race predictor)
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, intervalový trénink (cyklo) tréninkový efekt (aerobní), Virtual Partner, hlasové pokyny, přizpůsobitelné výstrahy, zvukové výzvy, vibrační upozornění, běžecká kadence. Z Garmin Connect lze stáhnout případně naplánovat předdefinované tréninky, stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky, které můžete v Garmin Connect upravovat
Pokročilé funkce: Nemá pokročilejší funkce pro analýzu běhu Running Dynamics
Konektivita: Bluetooth, ANT+
Connect IQ: Ano (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání. Dále online sledování na trati (LiveTrack), zvukové výzvy, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář, ovládání kamery VIRB
Displej: Barevný
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ne
Navigace: Ne
Akcelometr: Ano
Kompas: Ne
Výdrž: 5 týdnů v úsporném režimu; 16 hodin v tréninkovém režimu
Paměť: 200 hod. aktivit
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) / 5 ATM
Kompatibilita senzoru/snímače ANT+: Ano + rychlost kola/kadence, wattmetr, kadence běhu/chůze
Váha/Celková velikost: 41 g. / 45 x 45 x 11.7 mm
Další: 
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo). 
Nemá výpočet cyklistického VO2max, nezobrazuje segmenty, režim UltraTrac, Metronom

Celá specifikace: https://buy.garmin.com

Ceny na Heureka: F230 (5298 Kč), F230 HR - s hrudním pásem (6438 Kč)


- GARMIN FORERUNNER 235 (2015)

Oproti Forerunner 230 k měření srdečního tepu nepoužívá hrudní pás, ale vestavěný optický snímač a srdeční tep tak měří přímo na zápěstí ruky, díky tomu může zachytit tepovou frekvenci po celý den (230 jen při cvičení). 
S jejich pomocí si můžete připravit podrobný tréninkový plán nebo změřit běžecké VO2Max. 
Hodinky (230/235) umí odhadnout budoucí závodní časy a má regeneračního asistenta, který ukazuje za jak dlouho můžete začít opět svůj trénink.

Při rozhodování mezi těmito dvěma hodinkami se rozhodněte jak důležité je pro vás celodenní sledování srdeční frekvence či jestli je optický snímač pro vás pohodlnější. Pokud to není prioritou, můžete ušetřit vaše peníze a koupit levnější Forerunner 230.

Údaje jsou stejné jak u FR 230, kromě:
Výdrž: 9 dní  v úsporném režimu; 11 hodin v tréninkovém režimu
Váha/Celková velikost: 42 g. / 45 x 45 x 11.7 mm
Analýza tepové frekvence: VO2max, doba zotavení (Recovery time), předpověď výsledků (Race predictor 

Celá specifikace: https://buy.garmin.com

Cena na Heureka 7321 Kč
Recenze Forerunner 230/235- GARMIN FORERUNNER 630 (2015) - již se doprodává

Pokročilejší Forerunner 630 s dotykovým barevným displejem využívá rozšířené fyziologické metriky, které využijí zejména běžci jako je dobu kontaktu nohy se zemí, výšku odrazu v centimetrech, kadenci, délku kroku, oscilaci při běhu v závislosti na délce kroku a dobu kontaktu se zemí pro každou nohu zvlášť.

Oproti levnějším Forerunner 230/235 tak poskytuje veškeré rozsáhlé údaje potřebné pro trénink a závody (funkce Running Dynamics), dále statický test únavy (Stress Sccore), stav kondice (Performance condition) a laktátový práh.

GPS: Ano (+Glonass)
Aktivity: Běh, Cyklistika, Triatlon, Ostatní
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek)
Měření tepu: Ano (s hrudním pásem)
Fyziologické údaje (většina s hrudním pásem): výpočet běžeckého VO2max, doporučená doba regenerace (Recovery time), zjištění laktátového prahu, hodnocení výkonnosti, předpověď výsledků (Race predictor), statický test únavy (Stress Sccore)
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, intervalový trénink (cyklo), tréninkový efekt, závod proti tempu/rychlosti/aktivitě, virtuální partner, virtuální závod, zvukové výzvy, vibrační upozornění, live segmenty StravaZ Garmin Connect lze stáhnout případně naplánovat předdefinované tréninky, stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky, které můžete v Garmin Connect upravovat
Pokročilé funkce: S hrudním pásem Hr-Run nabízí pokročilé vyhodnocení běhu pomocí funkcí Running Dynamics (viz níže). Nemá Cycling Dynamics (dynamika jízdy)
Konektivita: ANT+, Bluetooth, Wifi
Connect IQ: Ano (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání. Dále online sledování na trati (LiveTrack), výzvy, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář, ovládání kamery VIRB, živé sledování na trati (LiveTrack)
Displej: Barevný
Dotykové: Ano
Barometrický výškoměr/barometr: Ne
Navigace: Ne
Akcelometr: Ano
Kompas: Ne
Výdrž: 4 týdny v úsporném režimu; 6 hodin v tréninkovém režimu, 25 hod. v režimu UltraTrac

Paměť: 200 hod. aktivit
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) /  5 ATM
Kompatibilita senzoru/snímače ANT+: Ano + rychlost kola/kadence, wattmetr, teploty, podpora cyklistického radaru Garmin Varia Radarchytrých světel Garmin Varia nebo displeje Garmin Varia Vision (umožní promítat data z hodinek přímo do vašich brýlí.)
Materiál objektivu/řemínku: sklo / latexový řemínek 
Váha/Celková velikost: 44 g. / 45 x 45 x 11.7 mm
Další: 
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo). Má i režim UltraTrac.

Celá specifikace: https://buy.garmin.com

Ceny na Heureka: F 630 8490 Kč, F 630 HR 9390 Kč
Recenze na rungo.idnes.cz, gone4run.blogspot.cz


- GARMIN FORERUNNER 920XT (2014)

Garmin Forerunner 920 jsou výborně funkčně vybavené multisportovní hodinky zvláště vhodné pro dlouhé vytrvalostní nebo extrémní závody, triatlon a Ironman s pokročilejšími běžeckými funkcemi.
Čidla v hodinkách nebo ve snímači tepu měří např. oscilaci při běhu, dobu kontaktu chodidla se zemí, VO2 max, kadenci a počet kroků. V bazénu poté styl plavání, uplavanou vzdálenost, efektivitu, SWOLF hodnotu a počet záběrů. Hodinky jsou ale použitelné i při dalších aktivitách, jako je chůze, jízda na kole, in-line bruslení, jízda na lyžích (sjezdové i běžecké lyžování) kdy namísto tempa zobrazí okamžitou nebo průměrnou rychlost a případně přizpůsobit i zobrazení dalších veličin. Na jízdním kole je možné připojit čidlo kadence šlapání, čidlo otáčení kola nebo wattmetr. Mezi pokročilé funkce patří také metronom. Regenerační asistent po každém běhu nebo jízdě na kole zobrazí doporučenou dobu odpočinku. Stejně jako Garmin Vivofit a Vivosmart má ve spodní části výstražný pruh, který vám ukazuje dobu nečinnosti.

GPS: Ano (+Glonass)
Aktivity: Běh, cyklistika, plavání, triatlon. Další profily si můžete přidat, např. lyžování, in-line...
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek)
Měření tepu: Ano (s hrudním pásem)
Fyziologické údaje (většina s hrudním pásem)výpočet běžeckého i cyklistického VO2max, doporučená doba regenerace (Recovery), zjištění laktátového prahu, hodnocení výkonnosti, předpověď výsledků (Race predictor), statický test únavy (Stress Sccore)
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, intervalový trénink, tréninkové plány, tréninkový efekt (aerobní), virtuální partner, virtuální závod (proti nahrané aktivitě), závod proti tempu/rychlosti/aktivitě, tréninkové plány, live segmenty Strava, Metronom. Z Garmin Connect lze stáhnout případně naplánovat předdefinované tréninky, stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky, které můžete v Garmin Connect upravovat
Pokročilé funkce: 
Nabízí pokročilé vyhodnocení běžecké techniky pomocí funkcí Running Dynamics (viz níže). V cyklistice předpověď výsledků, live segmenty (prog.Strava), při připojení snímače rychlosti poskytnou hodinky měření indoor cyklistického tréninku. U plavání je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. V bazénu hodinky automaticky rozeznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF
Konektivita: ANT+, Bluetooth, Wi-Fi
Connect IQ: Ano  (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář. Dále online sledování na trati osoby i skupiny (LiveTrack/Group live track)zvukové výzvy, ovládání kamery VIRB
Displej: barevný
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Navigace: Ano
Akcelometr: Ano
Kompas: Ne
Výdrž: 15 dnů v úsporném režimu; 24 hodin v tréninkovém režimu, 40 hod. v režimu UltraTrac

Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) /  5 ATM
Kompatibilita senzoru/snímače ANT+: Ano + rychlost kola/kadence, wattmetr, podpora cyklistického radaru Garmin Varia Radar nebo displeje Garmin Varia Vision (umožní promítat data z hodinek přímo do vašich brýlí.)
Váha/Celková velikost: 61 g. / 48.0 x 55.0 x 12.7 mm
Další: 
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo), má režim UltraTrac.
Nemá teploměr
Celá specifikace: https://buy.garmin.com

Ceny na Heureka: 920XT 8028 Kč, 920XT HR 9651 Kč
Recenze na rungo.idnes.cz a mtbs.cz

- Srovnání F25, F230, F235, F630 a F920XT


GARMIN FORERUNNER 735XT (2016)

Malý a lehký Garmin Forerunner 735XT je určený především pro příznivce běhu, triatlonu a všestranné vytrvalostní sportovce s vestavěným optickým snímačem srdečního tepu. Sedí i na menším zápěstí a je o dost menší jak Fénix 3. Vzhledově se podobají nižší řadě Forerunner 630 - 230/235.
Pokud chcete užívat další rozšířené funkce, pomocí kterých lze analyzovat běžeckou techniku či plavecký styl, optický snímač nestačí, musíte si pořídit hrudní pás běžecký, plavecký či pro triatlon (HRM-Run, HRM-Swim a HRM-Tri).

Hlavní rozdíly mezi 735XT a 920XT ?
Novější 735XT mají kulatý tvar hodinek, jsou z plastu a jsou menší a lehčí, ale mají výrazně menší životnost baterie a také nemají wi-fi připojení a barometrický výškoměr (výšková data počítá pomocí GPS). Jinak nabízí většinu vlastností od starších 920XT. Oproti 920XT ale nabízí vylepšené provozní a plavecké metriky.


GPS: Ano (+Glonass)
Aktivity: Nabízí více profilů, např. běh, cyklistika, plavání, triatlon, veslování, veslování na trenažéru, běžecké lyžování, vysokohorská turistika nebo fitness trénink v posilovně
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek)
Měření tepu: Ano (optický snímač na zápěstí)
Fyziologické údaje (většina s hrudním pásem): VO2max, doporučená doba regenerace (Recovery ), předpověď výsledků (Race predictor), statický test únavy (Stress Score), zjištění laktátového prahu, předpověď výsledků, hodnocení výkonnosti
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, intervalový trénink, tréninkové plány, tréninkový efekt (aerobní), virtuální partner, virtuální závod
Pokročilé funkce:
Nabízí pokročilé vyhodnocení běžecké techniky pomocí funkcí Running Dynamics (viz níže). V cyklistice při připojení snímače rychlosti poskytnou hodinky měření indoor cyklistického tréninku. U plavání je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. V bazénu hodinky automaticky rozeznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF.
Před tréninkem máte možnost si nastavit různé alarmy, které vás budou upozorňovat na překročení času, vzdálenosti, srdečního tepu, případně tempa, alarm vás rovněž upozorní, pokud klesnete pod nastavené hodnoty. Takže když si řeknete před tréninkem, že budete udržovat tempo pod 5 min/km případně, že váš tep nebude vyšší jak 185 tepu za minutu a po prvních stovkách metrů zjistíte, že zrovna nejste ten den v úplně dostatečné formě, budou vás hodinky celou dobu upozorňovat, pomocí zapípání a zavibrování.
Konektivita: ANT+, Bluetooth
Connect IQ: Ano (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): 
Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář. Online sledování na trati (LiveTrack), Strava Live segmenty, výzvy, kalendář, ovládání kamery VIRB.
Displej: Barevný
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ne
Navigace: Ano 
Akcelometr: Ano
Kompas: Ano
Výdrž: 11 dnů v úsporném režimu; 14 hodin v tréninkovém režimu, 24 hod. v reřimu Ultratrac

Paměť: 80 hod. aktivit
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) /  5 ATM
Kompatibilita senzoru: Ano + rychlost kola/kadence, wattmetr, podpora cyklistického radaru Garmin Varia Radar nebo displeje Garmin Varia Vision (umožní promítat data z hodinek přímo do vašich brýlí.)
Váha/Celková velikost: 40,2 g. / 44.5 x 44.5 x 11.9 mm
Další:
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo).

Celá specifikace: https://buy.garmin.com

Ceny na Heureka
Forerunner 735XT s optickým měřením tepu 10690 Kč /+ hrudní snímač tepu HR Run 13251 Kč / + dva hrudní snímače tepu: HR Swim a HR Tri 16490 Kč
Recenze na pulsmetry.com a idnes.rungo.cz

Porovnání F630, F735XT a F 920FT
- GARMIN FORERUNNER 935XT (Novinka - 2017)

Prémiové běžecké/triatlonové hodinky s vestavěným optickým senzorem. Jako jeden z nejvyšších modelů umí samozřejmě změřit a podrobně vyhodnotit také opravdu širokou škálu sportovních disciplín. Svým tvarem a rozměry je podobný nedávno oznámeným hodinkám Fénix5, jsou ale lehčí (i než Fénix 5S, váží jen 49 g., skoro jak Vívoactive HR), tenčí, menší a jako sporttester výkonnější.
Nově je zde možnost snímání tepu v režimu plavání skrz vestavěný optický senzor - vůbec první oficiální hodinky Garmin, které toto podporují. Nicméně přesnější je stále hrudní pás (HRM-Tri nebo HRM-Swim)

Umí vyhodnotit Váš tréninkový stav, a sdělí Vám zda nejste přetrénovaní, či naopak. Navíc nabízí další sledovací metriky vašeho výkonu.
FR935 má oproti FR735XT barometr, gyroskop, který se hodí v UltraTac režimu

GPS: Ano (+Glonass)
Aktivity: běh (venku, na běžeckém páse, trailový), jízdu na kole (silnice, MTB i na trenažéru), plavání (venku i v bazénu), veslování (venku i na trenažéru), turistiku, horolezectví, lyžování (běžecké, sjezdové, snowboarding i skialp), in-line bruslení, SUP, fitness cvičení, triatlon, golf a řadu dalších
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek)
Měření tepu: Ano - s novým, přesnějším optickým čidlem pro snímání srdečního tepu přímo ze zápěstí
Fyziologické údaje: (většina s hrudním pásem): 
výpočet běžeckého i cyklistického VO2max, laktátového prahu, statický test únavy (Stress Sccore), vyhodnocení aerobní/anaerobní efektivity výkonu, doporučená doba regenerace (Recovery), výpočet cyklistického FTP, určení maximálního tepu, předpověď výsledků (Race predictor)
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, tréninkové plány, tréninkový efekt (aerobic a anaerobic), virtuální partner. Vyhodnocení týdenní tréninkové zátěže a tréninkového přínosu. 
Možnost podrobného plánování intervalových tréninků pro běh, cyklistiku, plavání a další sporty.
Tréninkový efekt (Training status) - Stav tréninku ukazuje vliv tréninku na úroveň vaší kondice a na výkon. Tréninková zátěž (Trainin load) - je hodnota objemu vašeho tréninku za posledních sedm dní. Graf ukazuje, zda je vaše aktuální zátěž nízká, vysoká nebo v optimálním rozmezí, kdy si dokážete udržet nebo zlepšovat fyzickou kondici.
Plánování pokročilých intervalových tréninků, kompatibilita s živými segmenty STRAVA nebo Strava Suffer Score, kompatibilita s TrainningPeaks (s pomocí TrainningPeaks IQ App) a řadu dalších funkcí. 
Z Garmin Connect lze stáhnout případně naplánovat předdefinované tréninky, stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky, které můžete v Garmin Connect upravovat.

Pokročilé funkce: Ano - pro běh, plavání, cyklistiku
Nabízí pokročilé vyhodnocení běžecké techniky pomocí funkcí Running Dynamics (viz výše). Nově bude k hodinkám k dispozici běžecké bezdrátové čidlo Running Dynamics Pod, které umožní měření podrobných informací o běžeckém stylu i bez použití hrudního pásu HRM Run nebo HRM Tri. V cyklistice při připojení snímače rychlosti poskytnou hodinky měření indoor cyklistického tréninku. U plavání je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. V bazénu hodinky automaticky rozeznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF.
Před tréninkem máte možnost si nastavit různé alarmy
Konektivita: ANT+, Bluetooth, Wi-Fi. Hrudní pás nově i s Bluetooth® Smart sensory
Connect IQ: Ano (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář. Dále online sledování na trati osoby i skupinové (LiveTrack a Group Live Track), skupinové sledování na trati (GroupTrack), upozornění na začátek a konec STRAVA segmentu v průběhu aktivity, upozornění na umístění po dokončení segmentu, hlasové upozornění při použití sluchátek, ovládání hudebního přehrávače, sdílení údajů na sociálních sítích. Ovládání kamery VIRB
Dispej: barevný
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Navigace: Ano
Akcelometr: Ano
Kompas: Ano
Výdrž: 2 týdny v úsporném režimu; 24 hodin v tréninkovém režimu, 50 hodin v režimu UltraTrac

Paměť: 64 MB
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) / 5 ATM
Kompatibilita senzoru: Ano + rychlost kola/kadence, wattmetr, běžecký wattmetr STRYD (recenze) (další metriky pro sledování techniky běhu), či oxymetr MOXY (dává komplexnější pohled na vnitřní fungování vašeho těla, jak cvičíte, než pulzní Oxymetr), podpora cyklistického radaru Garmin Varia Radar chytrých světel Garmin Varia Headlight/Taillight
 nebo displeje Garmin Varia Vision (umožní promítat data z hodinek přímo do vašich brýlí)
Materiál objektivu/řemínku/rámečku+pouzdra: sklo / latexový řemínek / kompozit (polymerová vlákna)
Váha/Celková velikost: 49 g. / 47 x 47 x 13.9 mm
Další:
Teploměr, gyroskop. Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo)

Celá specifikace: https://buy.garmin.com
Ceny na Heureka: ještě není v prodeji

První představení: www.garmin.cz a www.dcrainmaker.com- GARMIN FÉNIX 3 

Vypadají skvěle jako klasické hodinky, současně ale nabízí neuvěřitelnou škálu sportovních a outdoorových funkcí. 

GPS sportovní hodinky určené pro náročné sportovce, které lze využít jak pro indoor (halové nebo fitness) i outdoor (venkovní) sportovní aktivity. Fénix 3 jsou vybaveny pokročilými senzory, vysoce citlivým GPS/GLONASS přijímačem s novou ocelovou EXO™ anténou umístěnou kolem barevného Chroma displeje. Nechybí zde ani multi-sportovní tréninkové funkce, dynamika běhu, vyhodnocení plaveckých tréninků, výpočet VO2 max., navigační funkce, kompas, barometr nebo monitor denní aktivity.

Jsou větší, ale lehké a hodí se pro urostlejší zápěstí. K dispozici v provedení s minerálním nebo safírovým sklíčkem, případně s optickým měřením tepu na zápěstí. 

GPS: Ano (+Glonass) 
Aktivity: běh (venku, uvnitř), cyklistika (venku, trenažér), plavání (venku i v bazénu), veslování (venku i na trenažéru), turistiku, in-line bruslení, lyžování, triatlon, golf a řadu dalších
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek, vystoupaná patra, čas intenzity)
Měření tepu: Fénix HR (optický snímač na zápěstí), Fénix (hrudní pás)
Fyziologické údaje (většina s hrudním pásem): 
výpočet běžeckého i cyklistického VO2max, laktátového prahu, statický test únavy (Stress Sccore), doporučená doba regenerace (Recovery), předpověď výsledků (Race predictor)
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, tréninkové plány, tréninkový efekt (aerobic)
, Metronom.
Z Garmin Connect lze stáhnout případně naplánovat předdefinované tréninky, stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky, které můžete v Garmin Connect upravovat.
Pokročilé funkce: Ano - pro běh, plavání, cyklistiku

Nabízí pokročilé vyhodnocení běžecké techniky pomocí funkcí Running Dynamics (viz výše). V cyklistice můžete k hodinkám připojit bezdrátová čidla pro měření kadence, rychlosti (hodí se např. i pro jízdu na trenažéru) a případně i cyklistický wattmetr, se kterým hodinky určí cyklistické VO2Max a wattový práh. U plavání je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. Hodinky automaticky rozpoznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF, při plavání venku (jezero, přehrada, moře) umí při plavání kraulem změřit uplavanou délku a zaznamenat uplavanou trasu nad mapou. Na lyžích umí hodinky automaticky rozpoznat jízdu lanovkou, oddělí jednotlivé sjezdy a po dobu jízdy lanovkou pozastaví stopky, současně měří 3D rychlost a vzdálenost
Před tréninkem máte možnost si nastavit různé alarmy
Konektivita: ANT+, Bluetooth, Wi-Fi
Connect IQ: Ano (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář. Dále online sledování (LiveTrack) a ovládání kamery VIRB
Dispej: barevný
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Navigace: Ano
Akcelometr: Ano
Kompas: Ano
Výdrž: 2 týdny v úsporném režimu; 16 hodin v tréninkovém režimu, 40 hodin v režimu UltraTrac

Paměť: 32 MB
Vodotěsnost: až 100 m. (běžné plavání, šnorchlování, vodní sporty) / 10 ATM
Kompatibilita senzoru: Ano + rychlost kola/kadence, wattmetr

Materiál objektivu/řemínku/rámečku: minerální  nebo safírové sklo / Latexový řemínek / nerezová ocel, pouzdro - kompozit (polymerová vlákna)
Váha/Celková velikost: 86 g. / 51 x 51 x 17,5 mm
Další:
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo)

Celá specifikace: https://buy.garmin.com
Ceny na Heureka: Fénix HR od 14 990 Kč, Fénix 3 od 9390 Kč 
Recenze: https://petmikeska.blogspot.cz www.mobilmania.czhttp://rungo.idnes.cz (verze HR), http://rungo.idnes.cz


Fénix 3 existují ve variantě jachtařských (QUATIX3), leteckých (D2 BRAVO) nebo taktických (TACTIX BRAVO) hodinek. Luxusní varianta je k dispozici pod označením fénix Chronos.

- GARMIN QUATIX

Garmin Guatix3 jsou postavené na konceptu úspěšných multisportovních hodinek Garmin fénix3, nabízí podobný vzhled a funkční výbavu a navíc jsou doplněné o speciální jachtařské funkce. Mezi tyto funkce patří například hlídání kotvy, závodní jachtařské stopky, funkce startovní linie nebo asistent obrátek pro plachetnice. Hodinky nabízí možnost bezdrátového propojení s kompatibilní lodní elektronikou a sledování důležitých údajů na zápěstí ruky.
Více: www.garmin.cz/...
Ceny na Heureka: 15990 Kč- GARMIN TACTIX BRAVO

Chytré hodinky Garmin tactix Bravo jsou sportovní GPS hodinky pro taktický trénink a outdoorovu navigaci. Kombinují specializované taktické funkce, funkce špičkového GPS sporttesteru a funkce chytrých hodinek, které jsou vyhotoveny v černé barvě a velmi odolném provedení. Hodinky jsou navržené pro nasazení v nejnáročnějších podmínkách.

Více: www.garmin.cz/...
Ceny na Heureka: 15125 Kč

- FÉNIX CHRONOS

Jedná se o prémiovou řadu, která vychází z modelu Fénix 3, s kterým má identické funkce. Kromě materiálů a vzhledu se měřené údaje při sportu zobrazují silnějším fontem a veličiny jsou proto na displeji lépe čitelné (je srovnatelná s hodinkami Forerunner 920XT, které jsou v čitelnosti na špičce)Jinak hodinky nic moc nového nepřináší. Hodinky jsou zasazené v celokovovém těle z oceli nebo titanu a doplněné o kovový nebo kožený řemínek, který je možné kdykoliv rychle a jednoduše vyměnit za sportovní.
Všechny modely Chronos jsou navíc vybavené odolným safírovým sklíčkem a optickým měřením srdečního tepu na zápěstí, který se zadní stěny hodinek vystupuje méně jak u Fénix 3.
I přes kovové tělo jsou hodinky Fénix Chronos překvapivě lehké, váží o necelých 10 gramů více než tradiční Fénix3 a v titanovém provedení jsou dokonce lehčí.

Měření tepu: optický snímač na zápěstí
Konektivita: ANT+, Bluetooth
Výdrž: 8 dní v úsporném režimu; 13 hodin v tréninkovém režimu, 25 hodin v režimu UltraTrac

Paměť: 64 MB
Váha/Celková velikost: 
ocel se silikonovým páskem: 96 g
ocel s ocelovým pásem: 186 g
titan s silikonovým páskem: 76 g
titan s titanovým páskem: 112 g


Ostatní údaje jsou stejné s Fénix 3
Ceny na Heureka: Hodinky jsou k dispozici ve třech variantách: Fénix Chronos Leather (ocelový ciferník a klasický kožený pásek)Fénix Chronos Steel ( s ocelovým ciferníkem a páskem z nerezové oceli)Fénix3 Chronos Titanium (s titanovým ciferníkem a páskem z broušeného titanu) s cenami od 29.890 Kč do 37.990 Kč.
Info: www.garmin.czwww.garmin.cz
- GARMIN FÉNIX 5

Oproti Fénix 3 mají všechny modely integrovaný optický snímač tepové frekvence, cca 3x větší výkon, displej s větším rozlišením. Model 5X navíc obsahuje barevné turistické a cyklistické mapy (+mapy golfových hřišť) a 12 GB vnitřní paměti. Fenix 5 je ve třech velikostech: 5S s průměrem 42 mm, 5 o průměru 47 mm, 5X s průměrem 51mm. (velikost jak současné Fenix 3)
Více: https://petmikeska.blogspot.cz/...

GPS: Ano (+Glonass) 
Aktivity: běh (venku, uvnitř), cyklistika (venku, trenažér), plavání (venku i v bazénu), veslování (venku i na trenažéru), turistiku, in-line bruslení, lyžování, triatlon, golf a řadu dalších
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek, vystoupaná patra, čas intenzity)
Měření tepu: optický snímač na zápěstí
Fyziologické údaje (většina s hrudním pásem): 
výpočet běžeckého i cyklistického VO2max, laktátového prahu, statický test únavy (Stress Sccore), doporučená doba regenerace (Recovery), předpověď výsledků (Race predictor)
Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, přizpůsobitelné obrazovky, tréninkové plány, tréninkový efekt (aerobic)
, Metronom.
Z Garmin Connect lze stáhnout případně naplánovat předdefinované tréninky, stáhnout lze rovněž tréninkové kalendáře a intervalové tréninky, které můžete v Garmin Connect upravovat
Pokročilé funkce: Ano - pro běh, plavání, cyklistiku

Nabízí pokročilé vyhodnocení běžecké techniky pomocí funkcí Running Dynamics (viz výše). V cyklistice můžete k hodinkám připojit bezdrátová čidla pro měření kadence, rychlosti (hodí se např. i pro jízdu na trenažéru) a případně i cyklistický wattmetr, se kterým hodinky určí cyklistické VO2Max a wattový práh. U plavání je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. Hodinky automaticky rozpoznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF, při plavání venku (jezero, přehrada, moře) umí při plavání kraulem změřit uplavanou délku a zaznamenat uplavanou trasu nad mapou. Nlyžích umí hodinky automaticky rozpoznat jízdu lanovkou, oddělí jednotlivé sjezdy a po dobu jízdy lanovkou pozastaví stopky, současně měří 3D rychlost a vzdálenost
Před tréninkem máte možnost si nastavit různé alarmy
Konektivita: ANT+, Bluetooth, Wi-Fi (safírová verze).
Connect IQ: Ano (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář. Dále online sledování (LiveTrack) a ovládání kamery VIRB
Dispej: barevný
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Navigace: Ano, verze 5x s mapou
Akcelometr: Ano
Kompas: Ano
Výdrž: 

- Fénix 5s: 9 dní v úsporném režimu; 14 hodin v tréninkovém režimu, 35 hodin v režimu UltraTrac (bez optické TF)
- Fénix 52 týdny v úsporném režimu; 24 hodin v tréninkovém režimu, 60 hodin v režimu UltraTrac (bez optické TF)  
- Fénix 5x12 dní v úsporném režimu; 20 hodin v tréninkovém režimu, 35 hodin v režimu UltraTrac (bez optické TF) 
Paměť: 
- Fénix 5s 64 MB
- Fénix 5  64 MB
- Fénix 5x 16 GB
Vodotěsnost: až 100 m. (běžné plavání, šnorchlování, vodní sporty) / 10 ATM
Kompatibilita senzoru: Ano + rychlost kola/kadence, wattmetr, podpora cyklistického radaru Garmin Varia Radar chytrých světel Garmin Varia Headlight/Taillight nebo displeje Garmin Varia Vision (umožní promítat data z hodinek přímo do vašich brýlí.)

Materiál objektivu/řemínku/rámečku: minerální nebo safírové sklo / Latexový, semiš nebo ocelový řemínek / nerezová ocel
Váha/Celková velikost:
- Fénix 5s 67 g. / 42 x 42 x 14,5 mm
- Fénix 5  85 g. / 47 x 47 x 15,5 mm
- Fénix 5x 98 g. / 51 x 51 x 17,5 mm
Další:
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo)

Celá specifikace: https://buy.garmin.com (lze přepínat mezi modely)
Ceny na Heureka: www.heureka.cz
Recenze: https://petmikeska.blogspot.cz, http://rungo.idnes.czwww.zive.cz


Přístroje z rodiny VÍVOFAMILY

Porovnání: https://explore.garmin.com/en-US/vivo-fitness/

- GARMIN VIVOMOVE

Garmin Vívomove jsou především stylové hodinky, které obsahují Bluetooth a akcelerometr, díky čemuž analyzují kvalitu spánku a počet ušlých kroků. Na ciferníku je vidět ukazatel s denním limitem i sloupec, který má upozornit, abyste se více hýbali. Data pak posílají do aplikace Garmin Connect.
A to je všechno, co Vivomove umí. Dokonce ani nebudí nebo neinformují o notifikacích z mobilu.
Hodinky jsou k dispozici ve třech řadách, které se liší vzhledem, použitými materiály a páskem. Všechny mají 42mm průměr a 12 mm na výšku. Základní model Sport se silikonovým páskem váží 51 gramů a stojí cca 3928 Kč. Varianta Classic má kožený pásek, váží 48 gramů a stojí cca 5106 Kč. Edice Premium má rovněž kožený pásek a k tomu tělo z nerezové oceli. Váží 697 gramů a stojí cca 6951 Kč.
Na jedinou baterii vydrží bez nabíjení fungovat až 1 rok a poté se baterie, podobně jako u jiných hodinek vyměníGPS: Ne
Aktivity: sledování kroků a spánku.
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, spánek)
Měření tepu: Ne

Konektivita: ANT+, Bluetooth
Connect IQ: Ne
Notifikace (z mobilu): Ne
Dispej: barevný
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ne
Navigace: Ne
Akcelometr: Ano
Kompas: Ne
Výdrž: 1 rok

Paměť: 64 MB
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) / 5 ATM
Váha/Celková velikost: 
Sport - 51 g., Classic - 48 g., Premium - 67 g / 42 mm

Celá specifikace: https://buy.garmin.com
Ceny na Heureka: https://www.heureka.cz (4-7 tisíc dle druhu)
Recenze: www.garmin.czhttps://mobilenet.czhttp://rungo.idnes.cz- GARMIN VÍVOFIT 3

Garmin Vívofit 3 je menší, lehčí a elegantnější než předchozí verze Vívofit 1 nebo 2. Při nošení na ruce monitorují vaše celodenní pohybové aktivity. Na rozdíl od jiných fitness náramků na trhu nejen, že monitorují denní i noční aktivity, ale díky dlouhé výdrži baterií navíc fungují také jako plnohodnotné fitness hodinky. Náramek není nutné pravidelně nabíjet, v provozu na baterie vydrží cca jeden rok. Díky odolnosti vůči vodě se o něj nemusíte bát při každodenním sprchování, hravě odolává dešti, můžete s nimi i plavat.
Tak jak ostatní z řady "Vívo" obsahuje funkci “Move IQ” (kromě Vívofit Junior), která je schopna automaticky detekovat a rozeznat sportovní aktivity, jako je chůze, běh, jízda na kole, plavání nebo cvičení na eliptickém trenažéru.
Menší velikost náramku ocení především ženy, pro které jsou navíc k dispozici i netradiční stylové řemínky.


GPS: Ne

Aktivity: Chůze, běh, plavání, jízda na kole nebo cvičení na eliptickém trenažéru 
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek, čas intenzity)
Měření tepu: Ne
Tréninkové funkce: Ne
Pokročilé funkce: Ne

Konektivita: ANT+, Bluetooth
Connect IQ: Ne
Notifikace (z mobilu): Ne
Dispej: černobílá (kromě červeného pásku, který ukazuje neaktivitu)
Dotykové: Ne
Barometrický výškoměr/barometr: Ne
Navigace: Ne
Akcelometr: Ano
Kompas: Ne
Výdrž: 1 rok (poté se musí vyměnit baterie)

Paměť: 3 týdenní historie
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) / 5 ATM
Kompatibilita senzoru: Ne
Váha/Celková velikost:
26 g , větší 28 g. / 135-205 mm, větší 165-225 mm
Další:
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo). Možnost změny vzhledu hodin (včetně ručičkových), týdenní počítání minut, které věnujete aktívnímu pohybu.

Celá specifikace: https://buy.garmin.com
Ceny na Heureka: www.heureka.cz cca 3866 Kč
Recenze: www.garmin.cz- GARMIN VÍVOSMART HR 3  / VÍVOSMART HR+ (s GPS)

Vívosmart Optic má funkce jednoduchého sporttesteru, přičemž se dají nosit na ruce celý den. Přitom umí diskrétně zobrazit příchozí volání, SMS zprávy nebo události z kalendáře. Využijete jej především pro běh nebo chůzi, umí ale změřit i řadu dalších aktivit jako je cvičení ve fitness centru. S náramkem všechny podobné aktivity zaznamenat a vyhodnotit v deníku Garmin Connect. 
Fitness náramek měří nejen míru denního pohybu, ale i srdeční tep (přímo na zápěstí), který měří nejen během sportovní aktivity, ale i v průběhu celého dne (kroky, kalorie, spánek,...).  Při propojení s chytrým telefonem zobrazuje příchozí volání, SMS, emaily a další notifikace. Lze jim také ovládat přehrávač hudby či zobrazit informace o počasí.

Oproti jednodušším zařízením (Vívofit nebo Vívomove) má náramek dotykový displej a vestavěný optický snímač měří srdeční tep přímo na zápěstí. Vívosmart proto nevyžaduje pro měření tepu připojení hrudního pásu.

Vívosmart HR+ s GPS umí změřit běh, jízdu na kole, jízdu na in-line bruslích nebo třeba lyžování. Svými možnostmi je srovnatelný s funkcemi, které nabízí větší GPS hodinky, např. přesnější údaje o vzdálenosti nebo tempu.

Vivosmart 3 zase oproti verzi s GPS umí změřit VO2 max, sledovat hladinu stresu po celý den a nejen automaticky rozeznat ale také spustit aktivitu.

Jeho největším omezením je výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží až 5 dní v režimu chytrých hodinek a nebo až 8 hodin při zapnutém GPS záznamu. Omezená výdrž je daň za kompaktní rozměry a nízkou hmotnost náramku.


GPS: Ne (Vívosmart 3) / Ano (Vívosmart HR+)
Aktivity: běh (vestavěné běžecké aplikace), chůze, fitness aktivity (aerobic, spinning nebo zumba), s GPS i jízdu na kole, na lyžích nebo například na in-line bruslích.
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek, vystoupaná patra, čas intenzity), celodenním sledování stresu
Měření tepu: optický snímač na zápěstí

Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, vibrační upozornění
Pokročilé funkce: Ne

Konektivita: ANT+, Bluetooth
Connect IQ: Ne
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání, notifikace. Ovládání přehrávače hudby,  
zobrazení základních informací o počasí, ovládání kamery VIRB
Dispej: černobílý
Dotykové: Ano
Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Navigace: Ne
Akcelometr: Ano
Kompas: Ne
Výdrž: 
až 5 dní v režimu hodinek, až 8 hodin v režimu GPS/ HR
Paměť: 7 měřených aktivit, 14 dní při sledování aktivit
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) / 5 ATM
Kompatibilita senzoru: Ne
Váha/Celková velikost: 
Bez GPS: 29,6 g. / velké 32 g. Šířka 21 mm, tloušťka 12,3 mm
Verze + s GPS: 31 g. / velké 33 g. Šířka 21 mm, tloušťka 58,8 mm

Další:
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo). Pro podrobné sledování kalorií, můžete si vytvořit účet na MyFitnessPal a propojit jej s účtem Garmin Connect

Celá specifikace: https://buy.garmin.com (Vívosmart 3), https://buy.garmin.com (s GPS)

Ceny na Heureka: Vívosmart Optic cca 3490 Kč, Optic s GPS cca 5895 Kč

Recenze: http://rungo.idnes.czhttps://wmmania.czocilymi-funkcemisvetoutdooru.cz (s GPS)
Info: Vívosmart OpticVívosmart Optic + (s GPS)

- GARMIN VÍVOACTIVE OPTIC

Vívoactive Optic je nejdokonalejší výrobek „vívo“ série, který by už neměl patřit mezi fitness náramky, ale spíše mezi plnohodnotné GPS sporttestery, protože dokáže měřit většinu indoorových a outdoorových sportovních aktivit jako je běh, běh na páse, jízda na kole, in-line bruslení, lyžování (běžecké i sjezdové), golf, turistika, plavání v bazénu, veslování, veslování na trenažéru, fitness trénink... ale například i windsurfing nebo jízdu na koni. Při aktivitě si můžete nastavit vibrace např. na srdeční tep, tempo apod.
Díky optickému měření srdečního tepu na zápěstí je náramek schopen měřit srdeční tep průběžně celý den a to i během spánku. Vívoactive umožňuje také sledování celodenních aktivit jako je ušlá vzdálenost, počet kroků, spálené kalorie, vystoupané patra ale i předpověď počasí.
Náramek rovněž podporuje chytré notifikace přímo na displeji z Vašeho mobilního telefonu (SMS, hovory, emaily, apod) a automatické odesílání do tréninkového deníku Garmin Connect.
Oproti sportovním hodinkám je náramek Vívosmart menší a se zabudovanou GPS vydrží až 13 hodin záznamu.

GPS: Ano (+Glonass) 
Aktivity: běh (venku, uvnitř), cyklistika (venku, trenažér), plavání (venku i v bazénu), veslování (venku i na trenažéru), turistiku, in-line bruslení, lyžování (běžecké i sjezdové), golf, turistika, golf a řadu dalších
Sledování aktivity: Ano (celodenní - kroky, kalorie, vzdálenost, spánek, vystoupaná patra)
Měření tepu: optický snímač na zápěstí

Tréninkové funkce: upozornění, autopause, autolap, osobní rekordy, vibrační upozornění, přizpůsobitelní obrazovky 
Pokročilé funkce: Ano (pro běh ale nemá pokročilou 
funkci Running Dynamics)
cyklistice můžete k hodinkám připojit bezdrátová čidla pro měření kadence, rychlosti (hodí se např. i pro jízdu na trenažéru) 
Automaticky rozpoznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF
Nlyžích umí hodinky automaticky rozpoznat jízdu lanovkou, oddělí jednotlivé sjezdy a po dobu jízdy lanovkou pozastaví stopky, současně měří 3D rychlost a vzdálenost
Konektivita: ANT+, Bluetooth
Connect IQ: Ano (možností bezplatného dohrávání aplikací, widgetů, ciferníků nebo datových polí)
Notifikace (z mobilu): Ano - SMS, email, příchozí/ztracené volání, ovládání hudby, informace o počasí, kalendář. Dále online sledování (LiveTrack) a ovládání kamery VIRB
Dispej: barevný
Dotykové: Ano
Barometrický výškoměr/barometr: Ano
Navigace: Ne
Akcelometr: Ano
Kompas: Ano
Výdrž: s GPS až 13 hodin, inteligentní režim až 8 dní

Paměť: 7 měřených aktivit, 14 dní při sledování aktivit
Vodotěsnost: až 50 m. (běžné plavání) / 5 ATM
Kompatibilita senzoru: Ano + rychlost kola/kadence, podpora cyklistického radaru Garmin Varia Radar chytrých světel Garmin Varia Headlight/Taillight nebo displeje Garmin Varia Vision (umožní promítat data z hodinek přímo do vašich brýlí)
Váha/Celková velikost: 47,6 g., velký 48,2 g / 30,2 x 57,0 x 11,4 mm
Další:
Automatické odesílání tréninku do deníku Garmin Connect (odkud lze poslat údaje do dalších deníků např. Strava, Endomondo).

Celá specifikace: https://buy.garmin.com
Ceny na Heureka: www.heureka.cz cca 6260 Kč
Recenze: http://rungo.idnes.czhttp://rungo.idnes.czwww.recenzujeme.com

Porovnání produktů řady Vívo


VYSVĚTLIVKY

MĚŘENÍ TEPU
Pokud mají hodinky integrovaný snímač srdečního tepu, není nutné si pořizovat hrudní pás, ale pokud chcete další rozšířené funkce, pomocí kterých lze analyzovat například styl běhu či plavecký styl, je nutné si hrudní pás pořídit.

FYZIOLOGICKÉ ÚDAJE
Pomocí analýzy vaší tepové frekvence dokáží navíc tyto hodinky odhadnout VO2max a nově také zjistit laktátový práh nebo míru únavy.
Fyziologické údaje (Physiological measurements) - Tyto fyziologické údaje vyžadují měření srdečního tepu na zápěstí nebo kompatibilní snímač srdečního tepu. Tyto odhadované údaje vám pomohou pochopit váš výkon při tréninku nebo závodu.
VO2max - je důležité pro zjištění a pochopení vaší aktuální kondice (čím vyšší, tím lepší kondice). Udává hodnotu maximálního objemu kyslíku, který je atlet schopen využít neboli  schopnost těla maximálně využívat kyslík. Obecně se jedná o velmi dobrý ukazatel aerobní vytrvalosti. Více...
Laktátový práh (Lactate threshold) představuje bod, kdy se vaše svaly začnou rychle unavovat. Zařízení měří laktátový práh na základě hodnoty srdečního tepu a tempa.
Laktátový práh je nejlepším ukazatelem vaší schopnosti výdrže. Jak se bude zlepšovat vaše schopnost uběhnout delší trať rychlejším tempem, bude se zvyšovat i váš laktátový práh.
- Doba regenerace (Recovery Advisor) - po aktivitě zobrazí doporučenou dobu odpočinku (v menu pak najdete ukazatel zbývajícího času odpočinku) a také otestuje kondici v prvních minutách tréninku. Doporučený čas odpočinku není potřeba brát jako dogma, i lehký trénink může fungovat jako regenerace.
Tyto funkce během tréninku využívají srdeční tep (potřebujete hrudní pás) a především variabilitu srdečního tepu (proměnlivost doby mezi dvěma po sobě následujícími tepy) a tyto informace využívají pro stanovení kondice a doporučení doby odpočinku.
A) Stav kondice 1 (Recovery Check) - v prvních 10-ti minutách tréninku zjišťuje aktuální stav kondice a výsledek zobrazí na krátkou dobu na displeji hodinek. Výsledkem Recovery Check je stav Dobrý, uspokojivý nebo špatný
B) Stav kondice 2 (Performance condition) najdete v novějších přístrojích a která zjištění stavu kondice (Recovery Check) doplňuje o číselnou hodnotu, která napovídá, jak jste na tom s aktuální výkonností. 
 Během prvních 6 až 20 minut běhu porovnává dosažené tempo, srdeční tep a variabilitu srdečního tepu a srovnává je s dříve dosaženou hodnotou VO2Max a výsledek zobrazuje jako indikátor mezi dobrým nebo špatným dnem.
Číselná hodnota ukazuje, jaký máte z pohledu výkonnosti den.
Čím vyšší číslo ukáže, tím lepší výkon můžete očekávat (případně naopak), pokud bude číslo záporné tak soupeření raději odložte na jindy.
Tuto hodnotu je možné přidat jako datové pole. 
Statický test únavy (Stress Sccore) tříminutový test (potřebujete hrudní pás) analyzuje variabilitu srdečního tepu a zjišťuje tak úroveň celkového stresu. Trénink, spánek, výživa a celkový životní stres ovlivňují váš výkon. Škála hodnot Stress Score je 1 až 100, kdy 1 je stav velmi nízkého stresu a 100 stav velmi vysokého stresu. Znalost hodnoty Stress Score vám pomůže rozhodnout, zda je vaše tělo připraveno na náročný trénink.
Odhad FTP (funkční prahový výkon - výkon, který je schopen cyklista udržet teoreticky neomezeně, prakticky po dobu přibližně 1 hodiny. FTP ale nelze ztotožnit s výkonem na anaerobním prahu)Chcete-li získat odhad funkční limitní hodnoty výkonu (FTP), musíte se zařízením spárovat hrudní snímač srdečního tepu a snímač výkonu a nejprve získat odhad hodnoty VO2 max

 - Novější hodinky umí vyhodnotit zvlášť aerobní/anaerobní efektivitu výkonu

TRÉNINKOVÉ FUNKCE
- Předpověď výsledků (Race predictor) Jakmile je stanoveno skóre VO2 Max, může vaše zařízení spočítat cílový čas závodu v závislosti na vaší stávající kondici. Předpokládané časy doběhnutí lze zobrazit pro běh na 5 a 10 kilometrů, půlmaraton a maraton a budou se zkracovat nebo prodlužovat podle toho, jak se vaše kondice zlepšuje nebo zhoršuje.
- Tréninkový efekt měří dopad aktivity na vaši aerobní a anaerobní kondici. Funkce Training Effect shromažďuje data během aktivity. V průběhu aktivity se hodnota efektu tréninku snižuje a funkce Training Effect vám sdělí, jak aktivita zlepšila vaši fyzickou kondici.

- Tréninkový efekt (Training status) je metrika, která vám dává představu o tom, jaký vliv má podle předpokladů každý trénink na vaši budoucí kondici a výkon. Nabízí vám tak velice užitečný náhled na to, jak si opravdu vedete.
Tréninková zátěž (Trainink load) - je hodnota objemu vašeho tréninku za posledních sedm dní. Graf ukazuje, zda je vaše aktuální zátěž nízká, vysoká nebo v optimálním rozmezí, kdy si dokážete udržet nebo zlepšovat fyzickou kondici.
- Doba regenerace - po tréninku se vám zobrazí kolik času vám zbývá do úplné regenerace, po které budete připraveni na další náročný trénink.
Statický test únavy (Stress Sccore) - tříminutový test v klidu (s hrudním pásem) analyzuje odchylky srdečního tepu a zjišťuje tak úroveň celkového stresu
- Zhodnocení výkonu - funkce hodnocení kondice analyzuje vaše tempo, srdeční tep a odchylky srdečního tepu, aby v reálném čase vyhodnocovala vaši výkonnost v porovnání s vaší průměrnou úrovní zdatnosti
- Minuty inteznivní aktivity (Intensity minutes) Zařízení sleduje intenzitu vaší aktivity a zaznamenává dobu, kterou se věnujete střední a intenzivní aktivitě (minimálně 10 min.)
Virtualní Partner - můžete nastavit rychlost VP a závodit s ní. Také ji lze použít na závody s předchozí zaznamenanou či staženou aktivitou. Nejnovější umí závod proti tempu, rychlosti nebo aktivitě.
- Virtual Racer (závod proti aktivitě) - zatímco u Virtual Partner závodíte oproti konstantnímu tempu (nebere ohled na profil trasy) u Virtual Racer můžete závodit oproti jinému záznamu a program vám ukáže náskok nebo ztrátu přesně v daném bodě trasy oproti původnímu záznamu. Tedy, máte vedle sebe reálného soupeře na reálné trati
- Virtual Pacer je tréninkový nástroj, který vám pomůže zlepšovat výkon tím, že vás bude povzbuzovat, abyste běželi nastaveným tempem.
Tréninkové plány - v programu Garmin Connect můžete vyhledat tréninkový plán, naplánovat tréninky a trasy a a poté si je stáhnout do vašeho zařízení.
- Metronom - tato funkce přehrává v pravidelném rytmu tóny a pomáhá vám tak zlepšovat vaši výkonnost tréninkem při rychlejší, pomalejší nebo konzistentnější kadenci.
STRAVA segmenty - Nahrané STRAVA segmenty si můžete zobrazit na displeji včetně vašeho aktuálního výkonu. Vy pak můžete soutěžit s aktuálními nejlepšími segmenty ať kamarádů či ostatních uživatelů programu STRAVA.

OSTATNÍ
Akcelerometr - je schopen zaznamenat vzdálenost a tempo i při průběhu tunelem nebo při tréninku uvnitř na běžícím pásu.
-  Auto Pause - automatické pozastavení stopek, když se přestanete pohybovat nebo pokud vaše tempo nebo rychlost klesne pod stanovenou hodnotu. Tato funkce je užitečná např. když potřebujete zastavit a nechcete aby se pausa započítala do času běhu)
Auto Lap - tuto funkci můžete použít pro automatické označení kola po určité vzdálenosti. Tato funkce je užitečná pro porovnání vaší výkonnosti během různých úseků aktivity (například každý kilometr).
Přizpůsobení obrazovky - Datové obrazovky můžete přizpůsobit na základě svých tréninkových cílů nebo volitelného příslušenství. Můžete například přizpůsobit jednu z datových obrazovek tak, aby zobrazovala vaše tempo okruhu nebo zóny srdečního tepu.
- Move IQ - automaticky rozpozná aktivitu, například chůzi, běh, jízdu na kole, plavání nebo trénink na eliptickém trenažéru, které trvají alespoň 10 minut, nezobrazuje se však v seznamu aktivit, zprávách a příspěvcích
- Dynamika běhu - Modul pro měření dynamiky běhu je vybaven akcelerometrem, který měří pohyby trupu a počítá šest metrik běhu

POKROČILÉ FUNKCE
Od střední třídy Forerunner 630 najdete v hodinkách pokročilejší funkce.
U běhu pokročilé vyhodnocení běžecké techniky pomocí funkcí Running Dynamics (dynamika běhu). Více zde: www.garmin.com/cs-CZ/
 Měří dobu kontaktu nohy se zemí, vertikální oscilaci - výšku odrazu v centimetrech (efektivita běhu, jestli člověk moc při běhu nehopsá nahoru a dolů), kadenci (počet kroků za minutu), délku kroku, oscilaci při běhu v závislosti na délce kroku a dobu kontaktu se zemí pro každou nohu zvlášť (představuje dobu, kterou při běhu strávíte během každém kroku na zemi. Měří se v milisekundách). Poměr zatížení nohou by mohl být schopen běžce upozornit na případné disbalance a pomoci s prevencí přetížení nebo s úpravou běžeckého stylu. Údaje jsou k dispozici při použití hrudního pásu HRM Run nebo HRM Tri případně čidla Running Dynamics Pod.
- U plavání měření vzdálenosti/délek, automatické rozpoznání plaveckého způsobu, měření počtu záběrů, tempo na délku/úsek/celý trénink, odpočet startu, efektivita plavání SWOLF, záznam nácviku.
Venku: měření vzdálenosti, tempa, počtu záběrů, záznam trajektorie (při plavání kraulem)
cyklistice předpověď výsledků, live segmenty (prog.Strava), při připojení snímače poskytnou hodinky měření rychlosti indoor cyklistického tréninku. Cyklistický wattmetr, se kterým hodinky určí cyklistické VO2Max a wattový práh. Při použití wattmetru Garmin Vector měření poměru výkonu levá/pravá noha, úhly záběru levé/pravé nohy, působení nohy na pedál vůči ose pedálu, rozpoznání a samostatné vyhodnocení jízdy v sedě a ve stoje
- Na lyžích umí hodinky automaticky rozpoznat jízdu lanovkou, oddělí jednotlivé sjezdy a po dobu jízdy lanovkou pozastaví stopky, současně měří 3D rychlost a vzdálenost

KONEKTIVITA
- Hodinky umožňují připojit přes protokol ANT+ různé senzory např. hrudní pás, čidlo rychlosti, kadence, teploty, cyklistický wattmetr, běžecký wattmetr STRYD (recenze, další metriky pro sledování techniky běhu) či budete mít možnost ovládat kameru Virb. U těch nejnovějších pak podpora cyklistického radaru Garmin Varia Radar chytrých světel Garmin Varia Headlight/Taillight nebo displeje Garmin Varia Vision (umožní promítat data z hodinek přímo do vašich brýlí).
Bluetooth umožňuje propojení s mobilním telefonem které je možné použít nejen pro přenos zaznamenaných aktivit, ale i pro ovládání a přijímaní notifikací (příchozí/ztracené volání, SMS, emaily a další).
Fénix 5 a Forerunner 935XT jsou kompatibilní i s hrudními pásy Bluetooth Smart senzory.
- Wi-Fi umožňuje synchronizaci hodinek s internetem (napž. pokud máte telefon bez Bluetooth)

Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/garmin-fenix-3-tak-chutna-hodinkova-amerika-recenze/sc-3-a-1333078/default.aspx
CONNECT IQ
Pomocí Connect IQ můžeme své hodinky dále rozšiřovat, nahrávat vzhledy hodinek, datová pole, pomůcky, případně jiné užitečné aplikace. Stahování může probíhat prostřednictví telefonu (prog. Garmin Connect), případně přes USB kabel a program Garmin Express.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.

GARMIN: NASTAVENÍ ČASU SPÁNKU, MĚŘENÍ SPÁNKU, DÝCHÁNÍ, PULZNÍ OXYMETRIE

Od roku 2018 Garmin neustále vylepšuje měření spánku, tím že využívá pro jeho sledování stále více funkcí. Pokročilé sledování spánku se skórem spánku (Advanced Sleep Monitoring) sleduje spoustu metrik, které vám pomohou monitorovat a zlepšit váš spánek. Doby a fáze spánku jsou rozpoznávány na základě kombinace údajů o srdečním tepu, variabilitě srdečního tepu a tělesných pohybech. Cenná data pro analýzu a zlepšování spolehlivosti měření poskytují údaj o věku zadaný v profilu uživatele a detekovaná osobní fyziologická data.