Přeskočit na hlavní obsah

DEN OTEVŘENÝCH PAMÁTEK V KRNOVĚ


V sobotu 14.5.2016 dnem otevřených památek začala turistická sezóna na Krnovsku.
Já jsem se za pár z nich dnes vydal.
- Koncertní síně sv. Ducha
- Věž kostela sv. Martina
- Židovská synagoga
- Minoritský kostel Narození Panny Marie
- Kostel Sedmibolestné Panny Marie na Cvilíně
- Rozhledna CvilínFOTOGALERIE
Google foto
- ZoneramaTURISTICKÉ SOUTĚŽE NA KRNOVSKU

TŘI VĚŽE (www.infokrnov.cz/cs/soutez/1311-krnovske-veze)
V historickém centru města Krnova se nachází hned tři věže, které můžete navštívit. Jedná se o radniční věž, věž kostela sv. Martina a věž Krnovské synagogy. Za navštívení těchto tří věží získáte drobný dárek, který je k vyzvednutí v TIC Krnov.

KRNOVSKO PLNOU PAROU (www.infokrnov.cz/cs/soutez/1310-soutez)
Balíček lázeňských oplatků pro každého a navíc šanci vyhrát víkendový pobyt pro rodinu s dětmi v horském hotelu Vidly nabízí hra, kterou na letošní letní turistickou sezonu připravila společnost Moravian-Silesian Tourism ve spolupráci s Euroregionem Praděd a městem Krnov. Soutěž potrvá od 1. května do 31. srpna. Do hry jsou zapojena turistická informační centra v Krnově, Bruntále, Vrbně pod Pradědem a v Rýmařově, kde soutěžící získají letáky, v každé oblasti jiný, vždy s osmi vybranými turistickými cíli v daném území. Cíle si ale mohou najít také na webových stránkách www.jeseniky-rodina.cz .

VRCHAŘSKÁ KORUNA KRNOVSKA (www.vkk-bike.webnode.cz)
Úkolem není zdolat jako první všech 20 předepsaných vrcholů, nýbrž zúčastnit se a na každém bodě se zvěčnit. Body jsou zvoleny tak, aby zde dojel člověk, buď na crossovém nebo MTB kole nebo též pěšky. V každém případě, kdo zdolá všech 20 vrcholů bude se pyšnit titulem "Elitní Krnovský Vrchař"

SOUTĚŽ O PEXESO KRNOVA 
Pravidla jsou stejná, jako v předchozích letech. Stačí najít nekompletní dvojici a číslo chybějící kartičky nahlásíte v TIC Krnov. V případě, že jste uhádli, okamžitě získáváte pexeso.Soutěž probíhá v měsících červenec, srpen.

OSTATNÍ

TURISTICKÁ JÍZDENKA OBLASTÍ JESENÍKY ZA 100 KČ PRO OSOBU
(www.infokrnov.cz/cs/aktuality/1306-turisticka-jizdenka-oblasti-jeseniky-za-100-kc-pro-osobu)
Během letošní sezóny mohou turisté opět využít jednodenní oblastní jízdenku Jeseníky. Tato jízdenka bude nabízená ve dvou variantách a to pro 1 osobu za 100 Kč nebo skupinovou pro max. 5 osob za 250 Kč. Jízdenka bude platná vždy v den zakoupení.
Oblastní jízdenka JESENÍKY platí na všech linkách dopravce ARRIVA MORAVA a.s. včetně Železnice Desná a také u železničního dopravce GW Train Regio a.s., a to na území vymezeném zónami ODIS (Moravskoslezský kraj) a zónami IDSOK (Olomoucký kraj).
Jízdenky budou vydávány u řidiče autobusu a ve vlacích v období od 30. dubna 2016 do 30. září 2016.

360° snímkyFOTO:Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

ELBERADWEG 2018 - LABSKÁ CYKLOTRASA S VĚTREM V ZÁDECH

Plán vydat se na Labskou cyklotrasu vznikl už loni kdy se mě kamarád po mé cestě okolo Balatonu a podél Neziderského jezera  zeptal jestli bych nejel právě tuto cyklotrasu. Nakonec kamarád kvůli zdraví nemohl a tak zůstala ta naše loňská trojka. 

GARMIN TRÉNINKY

Garmin nabízí bezplatné tréninky pro Běh, Cyklistiku, Triatlon a Fitness cvičení -  Síla, Kardio, Jóga, Pilates, HIIT.