Přeskočit na hlavní obsah

DEN OTEVŘENÝCH PAMÁTEK V KRNOVĚ


V sobotu 14.5.2016 dnem otevřených památek začala turistická sezóna na Krnovsku.
Já jsem se za pár z nich dnes vydal.
- Koncertní síně sv. Ducha
- Věž kostela sv. Martina
- Židovská synagoga
- Minoritský kostel Narození Panny Marie
- Kostel Sedmibolestné Panny Marie na Cvilíně
- Rozhledna CvilínFOTOGALERIE
Google foto
- ZoneramaTURISTICKÉ SOUTĚŽE NA KRNOVSKU

TŘI VĚŽE (www.infokrnov.cz/cs/soutez/1311-krnovske-veze)
V historickém centru města Krnova se nachází hned tři věže, které můžete navštívit. Jedná se o radniční věž, věž kostela sv. Martina a věž Krnovské synagogy. Za navštívení těchto tří věží získáte drobný dárek, který je k vyzvednutí v TIC Krnov.

KRNOVSKO PLNOU PAROU (www.infokrnov.cz/cs/soutez/1310-soutez)
Balíček lázeňských oplatků pro každého a navíc šanci vyhrát víkendový pobyt pro rodinu s dětmi v horském hotelu Vidly nabízí hra, kterou na letošní letní turistickou sezonu připravila společnost Moravian-Silesian Tourism ve spolupráci s Euroregionem Praděd a městem Krnov. Soutěž potrvá od 1. května do 31. srpna. Do hry jsou zapojena turistická informační centra v Krnově, Bruntále, Vrbně pod Pradědem a v Rýmařově, kde soutěžící získají letáky, v každé oblasti jiný, vždy s osmi vybranými turistickými cíli v daném území. Cíle si ale mohou najít také na webových stránkách www.jeseniky-rodina.cz .

VRCHAŘSKÁ KORUNA KRNOVSKA (www.vkk-bike.webnode.cz)
Úkolem není zdolat jako první všech 20 předepsaných vrcholů, nýbrž zúčastnit se a na každém bodě se zvěčnit. Body jsou zvoleny tak, aby zde dojel člověk, buď na crossovém nebo MTB kole nebo též pěšky. V každém případě, kdo zdolá všech 20 vrcholů bude se pyšnit titulem "Elitní Krnovský Vrchař"

SOUTĚŽ O PEXESO KRNOVA 
Pravidla jsou stejná, jako v předchozích letech. Stačí najít nekompletní dvojici a číslo chybějící kartičky nahlásíte v TIC Krnov. V případě, že jste uhádli, okamžitě získáváte pexeso.Soutěž probíhá v měsících červenec, srpen.

OSTATNÍ

TURISTICKÁ JÍZDENKA OBLASTÍ JESENÍKY ZA 100 KČ PRO OSOBU
(www.infokrnov.cz/cs/aktuality/1306-turisticka-jizdenka-oblasti-jeseniky-za-100-kc-pro-osobu)
Během letošní sezóny mohou turisté opět využít jednodenní oblastní jízdenku Jeseníky. Tato jízdenka bude nabízená ve dvou variantách a to pro 1 osobu za 100 Kč nebo skupinovou pro max. 5 osob za 250 Kč. Jízdenka bude platná vždy v den zakoupení.
Oblastní jízdenka JESENÍKY platí na všech linkách dopravce ARRIVA MORAVA a.s. včetně Železnice Desná a také u železničního dopravce GW Train Regio a.s., a to na území vymezeném zónami ODIS (Moravskoslezský kraj) a zónami IDSOK (Olomoucký kraj).
Jízdenky budou vydávány u řidiče autobusu a ve vlacích v období od 30. dubna 2016 do 30. září 2016.

360° snímkyFOTO:Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Oblíbené Garmin Odznáčky najdete jak na webovém Garmin Connect tak v mobilní aplikaci Connect.  Můžete je dostat např. za nějakou uběhnutou či ujetou vzdálenost, za 8 hodin spánku, dechové cvičení, aktivitu pod nulou, aktivita před sedmou nebo po desáté hodině, vytvoření tréninku, cíle, novou výbavu a mnoho dalšího.

MUSÍ CYKLISTA POUŽÍT CYKLOSTEZKU ?

OD 1.1.2022 PLATÍ NOVELA ZÁKONA O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. DOŠLO TAK K ZRUŠENÍ DVOJSMYSLNÉHO VYSVĚTLOVÁNÍ PŘEDCHOZÍ VERZE ZÁKONA. Zde je novela tohoto zákona. Pod ní najdete článek se starou novelou. Novela zákona o  provozu na pozemních komunikacích.  č. 361/2000 Sb., platná  od 1. 1. 2022. ► Nyní platí n epovinné použití cyklistické infrastruktury (smíšené cyklostezky - značky C9a a C10a).  »   Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty (značka C8a), je cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích. (§ 57 odst. 1 podle bodu 6 tisku 374/8 –   doplnění slov „v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích“ ). Tato změna je citována doslovně  v zákoně o bezpečném

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE NA HODINKY, ODPOJUJE SE BLUETOOTH

U telefonů, které si samy optimalizují baterii např. Huawei, Honor, Xaomi jsou problémy, že se hodně lidem na hodinkách nezobrazují notifikace (SMS, upozornění na volání, zprávy ze sociálních sítí,...), případně se jim odpojuje Bluetooth.