GPSies.com - ON-LINE PROGRAM PRO PLÁNOVÁNÍ A EVIDENCI (NEJEN) CYKLISTICKÝCH TRAS

GPSies.com je podobný program  jako u nás více známý Bikemap.net. Také zde sice chybí české mapy jako např. na Cykloserveru, ale zase tvorba tras je jednodušší díky funkci "Kopírovat silnici" a "Walking" díky níž vykreslená čára mezi dvěma body kopíruje silnice či menší cesty. Podle mých zkušeností funguje i na více cestách jako u Bikemap. 
Na GPSies.com, ale nenajdete jen cyklistické trasy, ale také pro motoristy,  vodáky, lyžaře,... 


V programu si můžete vyhledávat trasy podle různých kritérií. Ať už je to typ aktivity, povrch, charakteristika, vlastnosti trasy,...
Dále můžete vyhledávat trasu podle názvu trasy, uživatele, vzdálenosti, nastoupaných metrů, nadmořské výšky...
Trasu lze zobrazit na mapách Google, Bing, Yahoo a Open street map, externě lze také trasu zobrazit na mapě geocaching.com.

plánovači tras si můžete vytvořit trasu jednoduše podle již zmíněné funkce "kopírovat silnici". K trase lze i přidat waypointy. Po vytvoření trasy se přidá název trasy, popis trasy, zadá se typ aktivity, charakteristika a typ terénu, povrch cesty, další vlastnosti...
Pokud je trasa jednou z etap např. Vaší dovolené, lze na trase přiřadit odkaz na předešlou a následující etapu. Tyto etapy jdou také ukázat na společné mapě (a poté si je např. vložit na Váš web) - max. 10 tras
K trase lze pak připojit video z YouTube, fotka z PC, nebo z fotoalba na Picase. Pokud máte u fotky i místo pořízení, zobrazí se Vám fotka na mapě. 
Trasy uložené na GPSies.com můžete hodnotit (5 kritérií), lze vidět kolikrát byla trasa shlédnuta nebo stažena. 

Trasu si můžete stáhnout do různého množství formátů. Pro převod mezi formáty najdete na GPSies.com také "konvertor" pro převod mezi různými formáty.

Pokud vlastníte GPS přístroj Garmin můžete Vaše trasy nahrávat přímo do programu, nebo do Vašeho GPS přístroje.

Vaše trasy se ukládají do složky "Moje trasy". Tyto trasy můžete řadit např. podle délky, data nahrání, nastoupaných metrů,... 

Zajímavé trasy jiných uživatelů nebo Vaše trasy, ke kterým chcete mít rychlý přístup si můžete uložit do složky "Schránka"

Program GPSies.com byl již zčásti přeložen, já jsem pak přeložil zbytek hlavního překladu. Kdo zná starší verzi překladu musím upozornit, že jsem udělal pár drobných oprav, ale hlavně u "typu terénu" jsem změnil "cesta" na "pěší cesta", "turistická stezka" na "polní / lesní cesta"
Pokud najdete další nesrovnalost v překladu budu rád za upozornění.
Pokud můžu porovnávat GPSies a Bikemap jeví se mi ten první jako lepší.

Více o programu jsem napsal na www.cyklistikakrnov.com

Ukázková trasa:

Komentáře